jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۸۱۸۳   ۲۹ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

دل‌توی دلمان نبود وقتی این ستون و این چهارصفحه نوشته می‌شد؛ شش نفر از روزنامه جام‌جم نامزد دریافت جایزه از بخش‌های مختلف جشنواره کتاب و رسانه بودند و مراسم اختتامیه قرار بود عصر برگزار شود. خوشبختانه دست خالی برنگشتیم از این جشنواره و محمد‌صادق علیزاده، دبیر گروه فرهنگی و هنری در بخش تیتر مورد تقدیر قرار گرفت و صابر محمدی هم در بخش گزارش.

اگر مشتاق هستید بدانید دو همکار ما برای کدام‌یک از مطالبشان مورد تقدیر جشنواره کتاب و رسانه قرار گرفته‌اند، تیتر «هاج و گاج» علیزاده را به درجه تقدیر نایل کرده است و صابر محمدی هم برای گفت‌و گو با ناشر و نویسنده کتاب «گلستان امروز» مورد قدردانی قرار گرفته است.
حالا بخوانید که در این چهارصفحه چه کرده‌ایم:
صفحه 9 را به دو شخصیت معروف اختصاص داده‌ایم؛ یکی وطنی و یکی آن سوی آبی. یکی قهرمان و آن دیگری ضد‌قهرمان که البته هر دو طرفداران خودشان را دارند.
یکی از این شخصیت‌ها سیدمهدی شجاعی نویسنده وطنی است که در حوزه ادبیات دینی ید طولایی دارد. به تازگی کتابی از سیدمهدی شجاعی منتشر شده که نگفته می‌توان حدس زد از زبان شیوای شجاعی بی‌بهره نیست. این کتاب چشم‌انتظاری نام دارد و هر چه می‌خواهید درباره‌اش بدانید در همین گزارش کوتاه آمده است.
شخصیت دیگری که در این صفحه درباره‌اش نوشته‌ایم جوکر است. البته می‌شد دونالد ترامپ را محور این مطلب در نظر گرفت، ولی اجازه بدهید به همین ضدقهرمان این روزهای سینمای جهان بپردازیم که گویا مورد توجه رئیس‌جمهور آمریکا قرار گرفته و این یعنی روزگار خوشی در انتظار فیلم نیست. چون چرایش را در مطلب همین صفحه بخوانید.
صفحه 10 اما یک گفت‌وگوی مفصل است با محمد معتمدی، خواننده جوان و البته نام‌آشنا که روز جمعه کنسرتش برگزار می‌شود و یکی دو روز پیش مهمان ما بود. در این گفت‌وگو زینب مرتضایی‌فرد گپ و گفتی با معتمدی داشته درباره آلبوم تازه‌اش که با عنوان «حالا که می‌روی» روانه بازار شده و فرید سعادتمند آهنگسازی آن را برعهده داشته است. مرتضایی که این روزها شیفته آهنگسازی سعادتمند شده، درباره نوآوری‌های این آلبوم و خوانندگی معتمدی با او حرف زده است.
صفحه 11 را به فیلم سمفونی نهم محمدرضا هنرمند اختصاص داده‌ایم که این روزها در حال اکران است. ساناز قنبری درباره این فیلم با افشین علیار و سحر آزاد حرف زده و نظرشان را درباره این فیلم پرسیده است. شاید هنرمند خوش‌شانس بوده که قنبری خودش درباره این فیلم چیزی ننوشته و به نظر منتقدان بسنده کرده است.
صفحه 12 اما به رسم هر‌چهارشنبه نسبتا تاریخی شده و این بار محمدرضا کائینی سراغ فرزند علامه محمدتقی جعفری رفته و درباره جایگاه علمی، زندگی شخصی و شخصیت این استاد فرزانه با او گفت‌وگو کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر