jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۷۸۴۴ ۲۷ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

کارشناسان فناوری هشدار داده اند پیامک‌ها احتمال دارد اطلاعات کاربران را فاش کنند ؛ زیرا اطلاعات آنها رمزگذاری نمی شود.

به گزارش مهر، اس ام اس یا پیامک در دهه ۱۹۹۰ میلادی بسیار فراگیر بود و به وسیله ارتباطی محبوب میان کاربران دستگاه‌های اندروید نیز تبدیل شد ؛ اما اکنون کارشناسان هشدار داده اند این ابزار ارتباطی چندان ایمن نیست.
به گفته کارشناسان، این سرویس رمزگذاری نشده و پیامک‌ها قبل از رسیدن به مقصد چند مسیر مختلف را طی می کنند. به این ترتیب مجرمان سایبری می توانند اطلاعات آنها را در یکی از این مسیرها سرقت کنند.
در همین زمینه کارشناسان از کاربران می‌خواهند از اس ام اس استفاده نکنند و به جای آن از نرم افزار‌های پیام رسان استفاده کنند تا به این وسیله از اطلاعاتشان محافظت کنند. روزانه در آمریکا بیش از شش میلیارد پیامک ارسال می شود و می توان ادعا کرد بیشتر ارسال کنندگان معتقدند اطلاعاتشان خصوصی می ماند. کریستوفر‌هاول، یکی از مدیران شرکتWicker ( شرکتی که سرویس‌های رمزگذاری می سازد) می گوید: به دلیل فقدان رمزگذاری، هکرها می توانند نقاط ضعف در مسیر مجازی میان فرستنده و دریافت کننده کشف کنند و اطلاعات کاربران را ذخیره کنند. این درحالی است که سال گذشته پیامک‌های میلیون‌ها کاربر تلفن همراه و اطلاعات شخصی آنها مانند اطلاعات تنظیم دوباره پسورد، اعلان‌های تحویل بار و کدهای احراز هویت دو عاملی فاش شده بودند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر