jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۰۳۱۷   ۰۴ مهر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

# مترو - توقف
عالمیان از تهران:
در دو سال اخیر و با تغییر شهردار تهران، هیچ پیشرفت کاری در ساخت و افتتاح ایستگاه‌های مترو مشاهده نشده، این درحالی است که در دوره قبل شهرداری، هر ماه یک ایستگاه افتتاح می‌شد.

# شیر-دانش‌-آموز
قلندری از تهران:
از وزارت آموزش و پرورش درخواست می‌شود در سال جدید تحصیلی نسبت به تهیه و توزیع شیر برای دانش‌آموزان اقدامات جدی صورت دهد.

# دارایی-شفافیت
سادات از گرگان:
ارائه فهرست دارایی‌های ریاست محترم قوه‌قضاییه نشان‌دهنده زندگی متوسط وی و صداقت با مردم است، این درحالی است که بعضی از مدیران حتی از ارائه فیش حقوقی خود طفره می‌روند.

# لبنیات-گرانی
سجادی از تهران:
تا کی مردم باید گرانی لبنیات را تحمل کنند؟ هر چند ماه یک‌بار کارخانه‌های لبنی اقدام به گران کردن محصولات خود می‌کنند و دولت نیز هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد.

# چهره‌های- مشهور
طاهری از تهران:
بعضی از چهره‌‌های مشهور در صفحات مجازی اظهارنظراتی متفاوت با عقاید مردم می‌کنند و خود را در همه امور کشور دخالت می‌دهند. از قوه محترم قضاییه درخواست می‌شود با این افراد برخورد کند.

# توصیه-رویا
حسن‌زاده از تهران:
پزشکان به طور دائم، تغذیه مناسب کودکان را برای خانواده‌ها یادآوری می‌کنند و استفاده از گوشت، چهارمغز و... را مورد تاکید قرار می‌دهند. آیا درآمد مردم کفاف خرید این اقلام را می‌دهد؟

# یاسینی-سرعت
ایمن از تهران:
حداکثر سرعت در بزرگراه‌ یاسینی 80 کیلومتر در ساعت است، درحالی که این بزرگراه‌ بسیار خلوت و سه بانده است. چرا قوانینی که برای بزرگراه‌‌های پرتردد گذاشته می‌شود در بزرگراه‌‌های خلوت نیز اجرایی می‌شود؟ بهتر است در این مورد بازنگری شود.

# قدرت-خرید
خزایی از تهران:
دولت محترم همان‌طور که فکر و ذکرش حذف یارانه مردم است، کمی به فکر افزایش قدرت خرید مردم باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر