jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۱۵۴۰۴   ۱۲ تير ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

نماینده مردم مهاباد در مجلس با انتقاد از این‌که دولت کولبران را به حال خود رها کرده، گفت: تنها یک درصد قاچاق کالا از طریق معابر کولبری است.به گزارش خانه ملت، جلال محمودزاده با یادآوری این‌که اشتغال جایگزین در مناطق مرزی وجود ندارد و اغلب جوانان بیکار هستند، عنوان کرد: جوانان مناطق مرزی با وجود چنین شرایطی چگونه باید معیشت خود را تامین کنند جز این‌که به کولبری و قاچاق روی بیاورند تا از گرسنگی نمیرند؟
وی از بی‌توجهی دولت نسبت به ساماندهی کولبران انتقاد کرد و افزود: هرچند قرار بود شرکتی برای کولبران تاسیس تا واردات کالا به صورت قانونی انجام شود و درآمد آن به کولبران اختصاص یابد و از سویی تحت پوشش تامین اجتماعی قرار گیرند اما متاسفانه تنها 15 هزار کولبر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و بقیه به فراموشی سپرده شدند. البته پس از مدتی کولبران بیمه‌شده را از پوشش بیمه خارج کردند.
محمودزاده ادامه داد: کولبران به دلیل نبود حمایت دولت، از مسیرهای رسمی کولبری نمی‌کنند بلکه از مسیرهای خطرناک این کار را انجام می‌دهند که در این مسیر کشته یا زخمی می‌شوند.
نماینده مردم مهاباد گفت: روزانه در مناطق کردنشین و مرزی به‌طور متوسط سه چهار کولبر زخمی و کشته می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر