jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۱۵۳۹۷   ۱۲ تير ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

امیرحسین فتحی در گفت‌وگو با جام‌جم؛

باید پول پروپئیچ را جور کنیم

استقلال تهران همچنان به‌دنبال آن است که بتواند زودتر تکلیف یک‌سری مسائل را روشن کند. این باشگاه هنوز درگیر پرونده جنجالی پروپئیچ است. این بازیکن در دوران مدیریت افشارزاده به استقلال آمد و برای تیم پرویز مظلومی بازی کرد. علیرضا منصوریان اما در بدو ورودش اعلام کرد به این بازیکن نیازی ندارد. بعد از جدایی، پروپئیچ باشگاه استقلال را تهدید کرد به فیفا شکایت خواهد کرد. اما این باشگاه اعتقاد داشت اوست که سرانجام محکوم خواهد شد. گذشت و گذشت تا این‌که چندی قبل خبر رسید بازیکن کروات -آلبانیایی نتوانسته استقلال را محکوم کند. حالا امیرحسین فتحی مدیرعامل آبی‌ها در این باره توضیحاتی می‌دهد.

آقای فتحی درباره آخرین وضعیت پرونده پروپئیچ و استقلال برایمان توضیح می‌دهید.
بله. متاسفانه تا این لحظه پرونده حل نشده ولی به دنبال آن هستیم مساله را حل کنیم. یعنی چاره‌ای جز این نداریم که مشکل را رفع کنیم.
بحث درباره کسر امتیاز و محرومیت از آسیاست. چقدر جدی است؟
به هر حال ما به آقای پروپئیچ بدهکار هستیم و فیفا هم رای داده است. این پرونده هم مربوط به مدیریت امروز نیست بلکه در گذشته رخ داده است. ما دنبال رفع مشکل هستیم. به احتمال زیاد هم مساله حل خواهد شد. یعنی ما چاره‌ای نداریم جز این‌که مشکل آقای پروپئیچ را رفع کنیم. باید کار انجام شود تا برای استقلال پیامدهای منفی نداشته باشد.
رقم طلب این بازیکن چقدر است؟ تناقض در این باره خیلی زیاد است.
رقمی که باید به این بازیکن پرداخت کنیم بین 430 تا 440 هزار دلار است که واقعا برای ما سنگین است. اما چاره چیست؟ باید پول را جور کنیم و بپردازیم تا مبادا برای استقلال اتفاق بدی رخ دهد.
این پرونده احتمالا باعث می‌شود پاتوسی را هم جذب نکنید. درست است؟
نه، ما در حال بررسی و مذاکره هستیم.
یعنی ممکن است این بازیکن را حفظ کنید؟
بله، ما با پاتوسی در حال مذاکره ایم ولی چیزی قابل پیش بینی نیست.
همه چیز منوط به این است که بتوانیم پول جور کنیم و به این بازیکن بدهیم. اگر جور شود ان‌شاءا... این بازیکن را نگه خواهیم داشت.
و اگر نشود.
به هر حال ما باید به وضعیت مالی باشگاه هم نگاه کنیم. الان پرونده پروپئیچ برای ما مهم‌ترین چیز است. باید مشکل را رفع کنیم. تمرکزمان بیشتر روی این پرونده است.
در این شرایط ممکن است استقلال به اردوی خارجی برود؟
این خواسته‌ای است که کادر فنی دارد و ما هم در تلاش هستیم بتوانیم ان‌شاءا... بعد از یک فصل سنگین و سخت، شرایط را مهیا کنیم تا یک اردوی خارجی برگزار کنیم. در حال بررسی هستیم و انشاءا... اگر خبری بود اعلام خواهیم کرد ولی احتمال این‌که تیم اردو برود زیاد است.

سعید اکبری

ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر