jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۱۲۳۷۰   ۲۸ خرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

بالاخره آن اتفاقی که از فینال لیگ اروپا در رسانه‌های انگلیسی مطرح شده بود، عصر یکشنبه محقق شد و مائوریسیو ساری بعد از حدود یک سال در چلسی لندن را به مقصد تورین ترک کرد تا این بار روی نیمکت یوونتوس بنشیند.

بعد از قهرمانی در لیگ اروپا و سوم شدن در لیگ برتر جزیره با کیفیت فوق‌العاده‌ای که امسال دو تیم من‌سیتی و لیورپول داشتند، رفتن این مربی ایتالیایی از جمع آبی‌های لندن تاحدودی دور از ذهن بود. اما آنهایی که اخبار این تیم را دنبال می‌کنند، به خوبی می‌دانند تغییر نیمکت این تیم در 20 سال گذشته به یک موضوع کاملا طبیعی تبدیل شده است.
به گزارش جام‌جم، اگر به تغییر مربیان تیم‌های مطرح لیگ برتر انگلیس از سال 2000 تاکنون نگاه کنیم، چلسی در این زمینه به تنهایی رکورددار است. این تیم در مدت زمان یاد شده 13 مربی را عوض کرده است.
بیشترین مدت زمان حضور یک مربی در این تیم مربوط به ژوزه مورینیو پرتغالی است که در دو دوره متفاوت و در مجموع حدود پنج سال روی نیمکت
این تیم نشست.
اگر از تعداد جام هم بخواهیم حساب کنیم، باز مورینیو با کسب 8 جام قهرمانی در این زمینه رکورددار است.
یک نکته جالب دیگر این‌که از 13 مربی اشاره شده، 5 مربی ایتالیایی بوده‌اند که آخرین نفر آنها همین ساری بود.
نگاهی کوتاه به تغییر در نیمکت دیگر تیم‌های لیگ جزیره به خوبی نشان می‌دهد که این مساله تا چه اندازه در چلسی مشخص است. بعد از چلسی، بیشترین تغییر در این زمینه را بین پنج تیم بالایی لیگ برتر منچستر سیتی دارد که طی 19 سال گذشته هشت مربی روی نیمکت این تیم نشسته است.
لیورپول و منچستر هم هر کدام با شش تغییر بعد از من‌سیتی قرار دارند. در این بین کمترین تغییر را در بین تمام تیم‌های انگلیسی طی 19 سال گذشته، آرسنال داشته که فقط آرسن ونگر و اونای امری را روی نیمکت خود دیده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر