jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۰۷۱۲۲   ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

ملخ‌ها حالا دیگر خود را به نزدیکی‌های پایتخت رسانده‌اند؛ جایی در استان تهران و دشت ورامین. تعدادشان هم آن‌قدر زیاد شده که کشاورزان این دشت به‌ویژه غله‌کاران را نگران کرده است.

حضور ملخ‌ها جمعه گذشته 27 اردیبهشت، بیش از هر زمان دیگری در مناطق مختلف شهرستان‌های دشت ورامین از جمله ورامین، قرچک و زمین‌های کشاورزی مشاهده شد و کشاورزانی را نگران کرد که حالا قصد برداشت محصول خود را دارند. برخی منابع وجود ملخ‌ها در شهرستان پاکدشت را نیز تایید کرده‌اند. در شهرستان قرچک که همجوار با ورامین است نیز تعداد زیادی ملخ به‌ویژه در مناطق شهری مشاهده شده است.
تعداد ملخ‌ها در مناطق مختلف ورامین هم به حدی است که در خیابان‌ها و محله‌های مختلف نیز می‌توان تعداد زیادی از این حشرات را مشاهده کرد و صدها ملخ مُرده نیز کنار دیوارها قابل مشاهده است.
براساس اظهار نظر کشاورزان، در سال‌های گذشته هیچ‌گاه تعداد ملخ‌ها به این حد نرسیده بود.
با فرارسیدن زمان برداشت محصول گندم و جو از مزارع و با توجه به هجوم ملخ‌های صحرایی به استان‌های جنوبی کشور، کشاورزان نگرانند که شاید هجوم این حشرات به محصولات آنان آسیب وارد کند.
وضعیت در حال بررسی است اما در حال حاضر تنها واکنش از سوی مسؤولان، مربوط می‌شود به واکنش مدیر جهاد کشاورزی ورامین که در این‌باره به ایلنا گفته برخی منابع از حضور تعدادی ملخ در شهرستان خبر داده‌اند که این موضوع از سوی کارشناسان در حال بررسی است تا تراکم این حشرات در مزارع غلات مشخص شود.
محمدحسین تاجیک تاکید کرده در صورتی که تعداد ملخ‌ها از حد معمول بیشتر باشد، لازم است با آنها مبارزه شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر