ملخ‌ها حالا دیگر خود را به نزدیکی‌های پایتخت رسانده‌اند؛ جایی در استان تهران و دشت ورامین. تعدادشان هم آن‌قدر زیاد شده که کشاورزان این دشت به‌ویژه غله‌کاران را نگران کرده است.
کد خبر: ۱۲۰۷۱۲۲

حضور ملخ‌ها جمعه گذشته 27 اردیبهشت، بیش از هر زمان دیگری در مناطق مختلف شهرستان‌های دشت ورامین از جمله ورامین، قرچک و زمین‌های کشاورزی مشاهده شد و کشاورزانی را نگران کرد که حالا قصد برداشت محصول خود را دارند. برخی منابع وجود ملخ‌ها در شهرستان پاکدشت را نیز تایید کرده‌اند. در شهرستان قرچک که همجوار با ورامین است نیز تعداد زیادی ملخ به‌ویژه در مناطق شهری مشاهده شده است.
تعداد ملخ‌ها در مناطق مختلف ورامین هم به حدی است که در خیابان‌ها و محله‌های مختلف نیز می‌توان تعداد زیادی از این حشرات را مشاهده کرد و صدها ملخ مُرده نیز کنار دیوارها قابل مشاهده است.
براساس اظهار نظر کشاورزان، در سال‌های گذشته هیچ‌گاه تعداد ملخ‌ها به این حد نرسیده بود.
با فرارسیدن زمان برداشت محصول گندم و جو از مزارع و با توجه به هجوم ملخ‌های صحرایی به استان‌های جنوبی کشور، کشاورزان نگرانند که شاید هجوم این حشرات به محصولات آنان آسیب وارد کند.
وضعیت در حال بررسی است اما در حال حاضر تنها واکنش از سوی مسؤولان، مربوط می‌شود به واکنش مدیر جهاد کشاورزی ورامین که در این‌باره به ایلنا گفته برخی منابع از حضور تعدادی ملخ در شهرستان خبر داده‌اند که این موضوع از سوی کارشناسان در حال بررسی است تا تراکم این حشرات در مزارع غلات مشخص شود.
محمدحسین تاجیک تاکید کرده در صورتی که تعداد ملخ‌ها از حد معمول بیشتر باشد، لازم است با آنها مبارزه شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها