جزئیاتی خواندنی درباره خداحافظی حیدری از فوتبال

اختلاف خسرو و مهدی!

خسرو حیدری به صورت رسمی از استقلال خداحافظی کرد. این بازیکن قبل از دیدار با سپیدرود تصمیم گرفت تا چهار گوشه آزادی را ببوسد و برود. برای خیلی‌ها هنوز معماست که چرا این بازیکن بازی با العین را هم تحریم کرد؟ این مسابقه آخرین بازی فصل استقلال است و قاعدتا خسرو باید در آن هم حاضر می‌شد ولی او تصمیم گرفت کنار بکشد و برود. جمعه برای حیدری یک روز خاص بود و اتفاقات زیادی برایش رخ داد. اتفاقاتی که بی شک تا سال‌ها از یاد او نخواهد رفت.
کد خبر: ۱۲۰۶۸۰۰

چرا زودتر رفت؟
خسرو حیدری به خاطر مشکلاتی که با یکی دیگر از بازیکنان تیم و همین‌طور یکی از نزدیکان باشگاه داشت، تصمیم گرفت تا زودتر خداحافظی کند. نقل می‌کنند او گفته دوست ندارد بعضی‌ها را دوباره در سفر ببیند به همین خاطر تصمیم گرفت تا زودتر خداحافظی کند و همراه تیم نباشد. حیدری بعد از بازی هم غیرمستقیم به این فرد حمله کرد و گفت مقابل او و دشمنان استقلال می‌ایستد.
خسرو فهمید نیست
حیدری همچنین متوجه شد در استقلال فصل بعد جایی ندارد. پیشتر به او اطلاع دادند باید باشگاه را ترک کند و به باشگاه دیگری برود. در همین حال باشگاه تراکتورسازی به حیدری پیشنهاد داد تا فصل آینده در تبریز بازی کند، ولی این بازیکن نپذیرفت و گفت دوست دارد با پیراهن استقلال خداحافظی کند. حیدری با مصدومیت در پای خود روبه‌رو شده و دیگر نمی‌خواهد بیش از این به زانوی خود فشار بیاورد و به همین خاطر تصمیم گرفت خداحافظی کند. تراکتورسازی حاضر بود رقمی بالای یک میلیارد به این بازیکن بدهد، ولی او قید این پول را زد و خداحافظی کرد.
اختلاف با مهدی رحمتی؟
بعضی از نزدیکان استقلال می‌گویند رابطه مهدی رحمتی و خسرو حیدری این اواخر اصلا خوب نبود. این دو زمانی به مشکل خوردند که یکی از افراد سابق به باشگاه برگشت و خسرو احساس می‌کرد دوستی او با رحمتی، یکسری مشکلات را در تیم به وجود آورده است. به همین خاطر حیدری و مهدی به مشکل خوردند و این اواخر در رختکن هم با هم صحبت نمی‌کردند.
دلخوری حیدری از فتحی
اتفاق عجیبی که رخ داد این بود که مدیرعامل استقلال یعنی امیرحسین فتحی در مراسم خداحافظی خسرو حیدری حضور نداشت. مدیرعامل آبی‌ها به دلایلی که مشخص نیست، تصمیم گرفت جمعه و در آخرین بازی فصل باشگاه در آزادی نباشد. شنیده می‌شود خسرو حیدری به خاطر این اتفاق ناراحت بود و می‌گفت توقع داشته فتحی در ورزشگاه باشد.
آخرین حرف‌های حیدری
خسرو بعد از خداحافظی از فوتبال حرف‌هایی هم به زبان آورد. او در این باره گفت: «بغضی دارم که نمی‌دانم باید از کجا شروع کنم. سال 80 بود که این لطف به من نصیب شد تا به عنوان یک جوان 16 ساله به استقلال بیایم. در استقلال به تیم ملی و پرچم کشورم رسیدم تا به میدان بروم. به افتخارات زیادی در رده ملی رسیدیم که با نام استقلال آغاز شد. زندگی‌ام را به استقلال مدیون هستم.»
او که بازی خوبی مقابل سپیدرود انجام داد، اضافه کرد: «در زمین نشان دادم که می‌خواهم در اوج خداحافظی کنم. آن‌قدر انگیزه داشتم که یاد جوانی‌ام افتادم و دوست داشتم بار آخر برای استقلال موثر باشم و آن سر توپ‌های معروف را بزنم. مقابل بوریرام بود که یک سر توپ زدم و سه نفر با هم پریدند به هوا که بازیکنان می‌گویند مثل یک ارکستر کار کردی. آرزو داشتم با پیراهن استقلال از دنیای فوتبال کنار بروم. هواداران مرا شرمنده کردند و سنگ تمام گذاشتند.» خسرو حرف‌های خود را اینطور تمام کرد: «یکی از دلایلی که از فوتبال خداحافظی کردم این بود که دوست داشتم مقابل هواداران استقلال و در اوج کنار بروم. می‌توانستم همچنان بازی کنم اما مصدومیت باعث شد یک مدت نتوانم آنچنان که باید کار کنم. هواداران بدانند کنارشان حضور دارم. باید دست به دست هم دهیم و استقلال را بار دیگر به جایگاه اصلی‌اش برسانیم و سال بعد قهرمانی را جشن بگیریم. من هم در کنار تیم خواهم بود.»

سعید اکبری

ورزش

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها