jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۰۲۵۱۳   ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

میگرن از جمله بیماری‌هایی است که درمان ندارد اما به کمک راهکارهایی می‌توان سردردها را کنترل کرد. جالب این‌که این روزها به کمک موبایل و با برنامه‌هایی که روی تلفن همراهتان نصب می‌شوند، می‌توانید دردهای میگرنی را تا حدی آرام کنید.

مثلا برنامه Curelator از کاربران می‌خواهد روزانه دو یا سه دقیقه برای ورود داده‌هایشان وقت بگذارند.
این برنامه 70 عامل احتمالی از مصرف کافئین گرفته تا استرس را ارائه و پس از 90 روز نقشه‌ای دایره‌وار از محرک‌هایتان را طراحی می‌کند. به این ترتیب عوامل موثرتر را که باعث تشدید سردردهایتان می‌شود در مرکز دایره و آنهایی را که تاثیر کمتری روی سردردها دارند بیرون از دایره نشان می‌دهد.
پس به‌راحتی از آنهایی که در مرکز هستند دوری می‌کنید تا کمتر دچار سردردهای میگرنی شوید. حتی این اپلیکیشن گاهی اوقات که کاربران در مورد محرک سردردهایشان در اشتباه هستند، آنها را تصحیح می‌کند.
برنامه بعدی Migrainex است که کاربران را از تغییرات آب و هوایی آگاه می‌کند. در واقع تغییرات آب و هوایی یکی از محرک‌های رایج در میان افراد مبتلا به میگرن به‌شمار می‌رود.
مثلا هنگامی که فشار هوا به طور قابل توجهی تغییر می‌کند این نرم‌افزار به شما هشدار می‌دهد زمان کمتری را در محیط بیرون از خانه بمانید.
برنامه بعدی Migraine Buddy نام دارد که از کاربران می‌خواهد هر سردرد میگرنی و دلیلی را که فکر می‌کنند باعث آن شده، وارد کنند.
در نسخه اندرویدی همچنین می‌توانید محرک‌های بالقوه و داده‌های دیگر را به طور روزانه وارد کنید؛ حتی اگر حمله‌های میگرنی نداشته باشید. کاربران این برنامه پس از سه هفته اول گزارشی را دریافت می‌کنند که در آن سه محرک اولیه به ترتیب میزان احتمال وقوع نشان داده می‌شوند.
البته این برنامه برای آیفون نیز در دسترس است اما نسخه ابتدایی آن رایگان و نسخه پیشرفته تر پولی است.
برنامه کاربردی دیگر nomigren است. در این برنامه راهکارهایی را آموزش می‌بینید که هنگام شروع سردردهای میگرنی بتوانید ریلکس کنید و طی 20 تا 30 دقیقه شدت دردها کمتر
شود.
یکی از قابلیت‌های خوب این اپلیکیشن معرفی درمان‌های طبیعی است. مثلا در یکی از بخش‌ها از کاربری که دچار حمله میگرنی شده می‌خواهد تا شقیقه‌ها را با روغن‌های گیاهی مخصوص ماساژ دهد تا 50درصد درد از بین برود.

پریسا اصولی

سلامت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر