معلم قلابی زندانی آزاد می‌کرد

معلم قلابی با جعل مدارک کارگزینی با سپردن کفالت، زندانیان را آزاد می‌کرد. متهم برای آزادی زندانیان از خانواده هایشان پول می‌گرفت.
کد خبر: ۱۲۰۱۸۹۶

به گزارش جام‌جم، چند روز پیش مرد 40 ساله‌ای که مدعی بود معلم است نزد یکی از بازپرس‌های دادسرای ناحیه 34 تهران رفت تا کفالت مرد سارقی را انجام دهد، اما بازپرس با مشاهده مدارک وی متوجه جعلی بودن مدارک شد و آن مرد را بازداشت کرد. در ادامه پرونده‌ای در این‌باره در شعبه چهارم دادیاری دادسرای ناحیه 34‌تهران تشکیل و تحقیقات زیر نظر دادیار مدرس آغاز شد .
متهم پرونده به دادیار پرونده گفت: در یکی از مدارس شهرستان پاکدشت معلم هستم. چند روز پیش یکی از اقوام که فرزندش زندانی است نزدم آمد و خواست کفالت فرزندش را در دادسرا انجام دهم تا او آزاد شود که قبول کردم، مدارکم واقعی است و خلافی انجام نداده‌ام.
در تحقیقات بعدی دادیار پرونده برای بررسی ادعای متهم از اداره آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت استعلام کرد که معلوم شد او معلم آنجا نبوده و دروغ گفته و مدارکی که ارائه داده جعلی است. در جریان تحقیقات معلوم شد معلم قلابی از چندی پیش با مراجعه به 21 شعبه در دادسرا‌های سطح تهران کفالت گذاشته و مقدمات آزادی برخی زندانیان را فراهم کرده است.
متهم به افسر تحقیق گفت: جعل مدارک هویتی و اشتغالم را از دوستم که جاعلی سابقه دار است یادگرفتم و برای خودم مدارک اشتغال به کار و حکم کارگزینی مربوط به یک معلم را جعل کردم. بعداز آن با پرسه زدن مقابل دادسرا‌های تهران خانواده زندانیانی را که به‌دنبال کفیل برای ضمانت و آزادی بودند شناسایی می‌کردم.
وی افزود: با فریب این افراد کفالت ده تا 60 میلیون تومانی برایشان انجام می‌دادم و در قبال این کار پول می‌گرفتم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها