jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۷۸۳۰ ۲۵ اسفند ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

نخستین بار شاید سیروان خسروی بود که اجرای خود در برج میلاد را لغو و علت آن را شرایط بد اقتصادی مردم عنوان کرد. این اقدام خسروی واکنش‌های مثبت و منفی بسیاری به همراه داشت ولی مهم‌ترین دستاوردش این بود که بسیاری خواننده‌ها را به این فکر واداشت که چرا ما از این کارها نکنیم؟ و چرا تا به حال اینچنین چیزی به ذهنمان نرسیده که به سرعت در دل مردم جا باز کنیم.

به گزارش فارس همایون شجریان یکی از نخستین خوانندگانی بود که اعلام کرد کنسرت مجانی برگزار می‌کند و در این زمینه با شهرداری و چند ارگان دیگر هم به مذاکره پرداخته اما تا کنون خبری از این کنسرت نشده است! بدین ترتیب رنسانس کنسرت رایگان یا ارزان آغاز شد و بسیاری سینه‌چاک شرایط بدِ اقتصادی مردم شدند... در مقابل، محمد معتمدی بدون شوآف و تبلیغات جنجالی، نخستین و شاید تنها کنسرت رایگان را در پارک آب و آتش برگزار کرد که با استقبال ۱۰ هزار نفری مردم مواجه شد.
پس از او، شهرام شکوهی هم با عنوان «کنسرت ارزان برای همه» از این موضوع استقبال کرد و کنسرتی با بلیت‌های ۴۰، ۵۰ و ۶۰ هزار تومانی روی صحنه برد. اما یکی از بدقولی‌ها در این زمینه از سوی حامد همایون رقم خورد که مدعی برگزاری کنسرت‌هایی ارزان‌قیمت برای اقشار کم درآمد جامعه بود ولی یا ارزان از نظر آن‌ها معنای متفاوتی داشته یا به قول برخی رسانه‌ها، آن‌ها به دنبال «بازارگرمی» بوده‌اند. سال ۱۳۹۷ رو به پایان است و همایون در کنسرت اخیر خود اعلام کرد این آخرین کنسرت تهرانش در سال جاری بوده و برای برپایی تور کنسرت‌های خود به مدت سه ماه به آمریکا می‌رود. اینجاست که مشخص می‌شود بین حرف تا عمل فاصله بسیار است و کنسرت‌گذارانی که رکورد پنج‌ماهه حامد همایون را با ۲۳۹ اجرا می‌خواهند در «گینس» ثبت کنند، دستشان برای برگزاری نه یک کنسرت مجانی، که یک کنسرت ارزان‌قیمت می‌لرزد!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر