jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۶۶۹۰ ۰۶ آذر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

مقامات محلی در نیوزیلند از تلف شدن ۱۴۵قطعه نهنگ پایلوت در منطقه‌ای دوردست در یکی از جزایر کوچک این کشور خبر دادند.

به گزارش ایسنا، مقامات محلی دیروز اعلام کردند: محل به گل نشستن این نهنگ‌ها روز شنبه شناسایی شد و تا آن زمان، نیمی از نهنگ‌ها تلف شده بودند. اما به دلیل شرایط نامناسب سایر نهنگ‌ها از جمله سختی دسترسی به آنها تصمیمی برای نجاتشان اتخاذ نشد و این امر به مرگ بقیه نهنگ‌ها انجامید. مقامات محلی تاکید کردند احتمال نجات دیگر نهنگ‌ها از طریق بازگرداندن آنها به آب و شناور کردن مجدد آنها بسیار پایین بود و متاسفانه ناچار به این تصمیم‌گیری شدیم. در روزهای اخیر موارد دیگری از به گل نشستن نهنگ‌ها در سواحل نیوزیلند گزارش شده‌ است. پدیده به گل نشستن نهنگ‌ها در سواحل نیوزیلند نسبتا متداول است، طوری که دپارتمان حفاظت محیط زیست این کشور سالانه به طور میانگین با ۸۵ مورد از این حوادث مواجه می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر