jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۹۶۳۱۴   ۱۸ اسفند ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

ویستمنز وُود، سرزمینی در اعماق جنگل‌های دارتمور انگلستان است که بیشتر به جهان افسانه‌ها و پریان شباهت دارد تا دنیای واقعی.

به گزارش ایلنا، ویستمنز وُود پُر از سنگ‌های پوشیده از خزه و شاخه‌های درهم‌پیچیده درختان است و به خاطر همین، داستان‌های محلی فراطبیعی زیادی درباره این محل وجود دارد. حتی نویسندگان زیادی این قسمت از جنگل را «جن‌زده‌ترین مکان در دارتمور» توصیف کرده‌اند. هرچند آوازه ترسناک این مکان باعث نشد نیل بورنل عکاس هنری ـ که با شجاعت هر چه تمام وارد این جنگل مه گرفته شد و از زیبایی بی‌نظیر و دلربای آن عکاسی کرد ـ دچار ترس و وحشت بشود. مجموعه ادامه‌دار بورنل با عنوان «مرموز» بیننده را به جهان خارق‌العاده و عجیبی می‌برد که عمدتا رها شده تا به صورت وحشی و خود رو رشد کند. عکس‌های او نشان می‌دهد در حالی که فرشی ضخیم از جنس خزه تمامی کف جنگل را پوشانده، درختان باستانی چگونه شاخه‌های خود را گسترانده و ریشه‌هایشان را دور تخته‌سنگ‌های غول‌پیکر گرانیتی گره زده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان‌ می‌شناسیم، فرآیندی است که به‌ دنبال‌ آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به‌ صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر