jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۵۵۴۶ ۱۳ اسفند ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

مقصر پخش فیلم مستهجن در کنسرت شیراز کیست؟

«حامی» اسیر حواشی

حمید حامی، خواننده باکیفیتی است آن هم در روزگاری که صداهایی یکشبه به شهرت رسیده‌اند و البته خیلی زود هم فراموش شده‌اند. او درست می‌خواند، پله‌پله بالا آمده‌، اما حالا چند روزی است که حامی در مخمصه افتاده است.

در روزهای گذشته کنسرت حمید حامی در شیراز با حاشیه همراه شد. فیلمی از اجرای او در شبکه‌های اجتماعی دست به دست چرخید که گویی وقتی حامی مشغول خواندن است، در مانیتورِ پشتِ سرِ او تصویری مستهجن پخش می‌شود.
چنین اتفاقی فی‌نفسه مورد پذیرش نیست و شاید در هیچ کجای جهان در برگزاری کنسرت‌های رسمی از چنین تصویری استفاده نکنند.
پس به طور حتم باید با مسبب واقعی آن برخورد کرد. مردم در رویدادهای هنری و به‌خصوص کنسرت‌ها می‌خواهند در کنار خانواده‌هایشان در کمال آرامش حضور داشته باشند و از هنر موسیقی لذت ببرند. پس
هر رخدادی که موجب ایجاد خللی در این زمینه شود، باید مورد پیگیری قرار گیرد.
فارغ از این‌که مقصر اصلی این ماجرا کیست؛ باید از فضای رسانه‌ای ایجاد شده در روزهای گذشته باعث حاشیه هایی برای حامی شده است.
برخی به استقبال ممنوع‌الفعالیتی حمید حامی رفته‌اند و تیترهایی در این‌باره زدند. تیترهایی که هیچ منبع موثقی نداشت.
در این میان اما روز گذشته علی ترابی، مدیرکل دفتر موسیقی در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها، به‌صراحت بحث ممنوع‌الفعالیتی حمید حامی را رد کرد تا ثابت شود که برخی‌ها با صلاح‌دید خود به پیشواز ممنوع‌الفعالیتی حامی رفته‌اند.
ترابی گفته است که مسؤولیت بررسی موضوع پیش آمده در کنسرت حمید حامی به‌عهده استان فارس است که مجوز این کنسرت را صادر کرده است.
کسانی که تجربه برگزاری کنسرت در سالن‌های مختلف ایران را دارند، به خوبی می‌دانند که هر تصویر یا فیلمی که قرار باشد هنگام اجرا یا حتی قبل از اجرا از طریق مانیتورهای صحنه پخش شود، باید نخست به تأیید مسؤولان نظارتی برسد. پس هر موردی در این فیلم‌ها یا تصاویر باشد، خیلی زود مشخص و حذف می‌شود.
به هر روی ماجرا کمی پیچیده است و باید منتظر تحقیق مسؤولان حراستی استان فارس باشیم.
آنها هستند که باید مقصر اصلی این ماجرا را پیدا کنند تا پس از روشن شدن ماجرا تصمیمی درست درباره‌اش اتخاذ شود.
ما اما نباید به پیشواز ممنوع‌الفعالیتی خواننده‌ای برویم که همواره کیفیتی بالا در کارش ارائه کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر