jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۹۰۸۰۰   ۱۸ بهمن ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

من نمی‌دانم چرا جهان، مسیحیت را با مریم عذرا می‌شناسد، اما اسلام را با فاطمه زهرا نمی‌شناسد. به نظرم جا دارد هنرمندان و نویسندگان و مبلغان، کاری کنند که مردم دنیا با شنیدن نام اسلام فورا یاد فاطمه(س) بیفتند.

یاد زنی خانه‌دار، که اصلی‌ترین پروژه‌اش، پرورش فرزندانی اثرگذار و اصلاح‌گر بود. زنی که از سر مهر و محبتش، نان می‌پخت و خانه جارو می‌کرد و رخت می‌شست، اما مثل تلقی روشنفکرنماها از زن مسلمان، زن مطبخی نبود. که اگر بود هرگز آن اعتماد به نفس و صلابتی را که علیه کودتاچیان از خود نشان داد، نداشت. نه خودش و نه دست‌پرورده‌اش زینب(س). کسانی که اسلام را با پیامبرش می‌شناسند یاآنها که با شنیدن نام اسلام، یاد حضرت علی(ع) و امام حسین(ع) می‌افتند باید عظمت اینها را در خانه‌شان و نزد فاطمه(س) جست‌وجو کنند.

محسن رضوانی، شاعر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر