jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۸۷۵۷۲ ۰۶ بهمن ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

لیپی هم کناره‌گیری کرد

قربانی شکست

مارچلو لیپی، سرمربی کهنه‌کار تیم ملی چین بعد از شکست در برابر ایران قطع همکاری خود با فدراسیون این کشور را اعلام کرد. روز پنجشنبه تیم ملی ایران توانست در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا 3 بر صفر مقابل چین به پیروزی برسد و حریف ژاپن در مرحله نیمه نهایی شود.بعد از این شکست مارچلو لیپی سرمربی 70 ساله و سابق یوونتوس و تیم ملی ایتالیا که سابقه قهرمانی جام جهانی 2006 را هم در کارنامه دارد از سمت خود کناره‌گیری کرد.

او پس از بازی به خبرنگاران گفت: «با این شکست، قرارداد من نیز با تیم ملی چین به پایان رسید. سرمربیگری کشور بزرگ و مهمی مثل چین برای من یک افتخار است. من تمام تلاشم در مدت زمانی که اینجا حضور داشتم، کردم و سعی در بالا بردن کیفیت تیم داشتم. می‌خواهم از همه برای حمایت‌شان تشکر کنم. شاید خیلی‌ها انتظار چنین نتیجه‌ای را مقابل ایران داشتند، اما این نتیجه فراتر از حد انتظار من بود، زیرا نباید چنین اشتباهاتی انجام دهیم. ایران تیم قدرتمندی است و شما نباید چنین اشتباهات ساده لوحانه‌ای مقابل آنها کنید و به آنها چنین گل‌هایی هدیه دهید. تمرکز نداشتن مهم‌ترین نکته در تیم ما بود. شاید بازی سختی داشتیم، اما نباید این چنین شکست بخوریم.» او ادامه داد: «به هر حال باز هم تاکید می‌کنم اشتباه داشتیم و این برای ما بد بود. من از هواداران خوب چینی هم معذرت می‌خواهم. مایلم از همه تشکر کنم.چین کشور فوق‌العاده‌ای است و تمام تلاشم را کردم تا تیم ملی این کشور پیشرفت کند. امیدوار بودم پایان بهتری در این تیم داشته باشم. به‌هرحال از تمامی هواداران تشکر می‌کنم و دیگر نمی‌توانم بیش از این صحبت کنم.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازیگران بی‌قاعده طبیعت

بازیگران بی‌قاعده طبیعت

موتور سوار می‌افتد دنبال آهو. آهو پا می‌گذارد به فرار. موتورسوار گاز می‌دهد. مغز آهو فرمان به فرار می‌دهد.

گوهری كه از دست رفت

گوهری كه از دست رفت

كل جامعه هنری ما شاید به صدهزار نفر هم نرسد كه نسبت به جمعیت 80 میلیونی كشورمان واقعا چیزی نیست ولی واقعا تسهیلاتی كه به هنرمندان می‌دهیم ناچیز است امابه‌محض این‌كه هنرمندی فوت می‌كند تازه یادمان می‌افتد كه چه گوهری را از دست داده‌ایم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر