jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۷۵۹۶۴   ۲۱ آبان ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

پژوهشگران آمریکایی موفق به شناسایی پرنده کوچکی در ایالت پنسیلوانیا شده‌اند که ترکیبی از سه گونه پرنده کاملا متفاوت است و موجب حیرت جامعه علمی این کشور شده است.

به گزارش مهر، این پرنده حیرتانگیز که ترکیبی از رنگهای زرد و سیاه و سفید را در خود دارد، اولین بار توسط فردی به نام لاول بورکت در طبیعت شناسایی شد. وی که خود یک پرندهشناس تجربی است متوجه شد پرنده یاد شده از نظر ظاهر فیزیکی، چکاوکهای طلایی بال و آبی بال است، اما آواز خواندن آن شبیه به چکاوکهای خرمایی رنگ است. در نهایت تصمیم گرفته شده نمونه خون این پرنده برای بررسی دیانای آن گرفته شده و به آزمایشگاه منتقل شود. تجزیه و تحلیل دیانای این پرنده نشان داد که مادر این پرنده خود یک چکاوک دوگانه بوده و مادر و پدری طلایی بال و آبی بال داشته است. اما پدر آن یک چکاوک خرمایی رنگ بوده و فرزند آنها چکاوکی است که عملا ویژگیهای سه گونه جانوری متفاوت را در خود دارد. نکته مهم این است که پدر و مادر این پرنده نه تنها از دوگونه متفاوت هستند، بلکه متعلق به دو دسته کاملا متنوع از حیوانات هستند. پدر پرنده یادشده از خانواده Setophaga بوده و مادرش از خانواده Vermivora است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر