تحلیل کریم انصاری فرد از قهرمانی در جام ملت‌های آسیا در گفت‌وگو با جام‌جم:

می‌شود، اما کار سختی است

کریم انصاری‌فرد حالا بازی در لیگ انگلیس را تجربه می‌کند. یکی از چهره‌های تاثیرگذار تیم ملی در جام‌جهانی که دروازه پرتغال را از روی نقطه پنالتی باز کرد. او پس از گذشت چند ماه از جام‌جهانی دوباره درباره آن رویداد حرف می‌زند و می‌گوید: به نظرم جام‌جهانی روسیه یکی از جام‌های جهانی فراموش‌نشدنی تاریخ فوتبال ما بود. چرا که بهترین نتیجه تاریخ فوتبال ایران را در این مسابقات به‌دست آوردیم. ضمن این‌که علی‌رغم حضور در یک گروه سخت، عملکرد تیمی تیم ملی خیلی خوب بود و این گروه برای تیم ملی ما در همه جام‌های جهانی قبلی بی‌سابقه بود.
کد خبر: ۱۱۶۴۵۶۳

کریم این را گفت و ادامه داد: در گروه سختی قرار گرفتیم و توانستیم از پس این گروه سخت بربیاییم، اما در بازی آخر یک مقدار بدشانسی گریبانگیرمان شد و نتوانستیم از گروه صعود کنیم. ولی برای ما مهم این بود که مردم ایران از عملکردمان راضی باشند و خدا را شکر این اتفاق افتاد. البته خیلی بهتر میشد اگر میتوانستیم از گروه صعود کنیم، اما این اتفاق نیفتاد و شکی نیست که همه اعضای تیم ملی تلاششان بر این بود که این اتفاق رخ دهد.

او با اشاره به وضعیت فعلی تیم ایران ادامه داد: در حال حاضر حس بسیار خوبی است که همه بازیکنان برگشتهاند و دوباره دور هم جمع شدهاند. برخی مواقع یاد آن خاطرات تلخ و شیرین جامجهانی را مرور میکنیم. الان هم یک هدف بزرگ داریم که جام ملتهای آسیاست و همه اینجا مصمم هستیم که بهترین نتیجه و اتفاقات برای تیم ملی رخ دهد، ولی شرایط خیلی سخت
است.

انصاریفرد بر این باور است که در جام ملتها مسؤولیت بسیار سنگینی دارند: فکر کنم در جام ملتهای آسیا مسؤولیت خیلی سنگینی داریم. چرا که الان چهار پنج سال است تیم اول آسیا هستیم و همه از ما انتظار دارند در این مسابقات بهترین نتایج را رقم بزنیم و قهرمانی آسیا را به خانه بیاوریم. مردم انتظاراتشان به خاطر نتایج چند سال اخیر و بخصوص جامجهانی از ما خیلی بیشتر شده است. بعد از صعود راحتی که تیم ملی به جامجهانی داشت و برای همه خیلی خوب بود، همه انتظارات بالا رفته و طبیعتا با حضور کیروش این امر دور از دسترس نیست و خیلی راحتتر خواهد بود.

وی در ادامه گفت: همه بر این باور هستند و همه همقسم شدهاند که این اتفاق بیفتد ولی فعلا آن شرایط و امکانات لازم برای این مسابقات بزرگ مهیا نشده و فکر کنم همه در تلاشند که این شرایط مهیا شود. ولی مطمئن باشید در جام ملتهای امارات کار به این راحتی نیست و ما از پیش برنده یا قهرمان نیستیم و برویم آنجا و جام را به ما بدهند. قطعا در امارات مسابقات سختی در پیش داریم و شرایط سخت است.

باید شرایط آمادگی خوب و صددرصدی داشته باشیم و بهتر از جامجهانی. چرا که در جامجهانی هدفمان قهرمانی نبود، البته این رویا را داشتیم ولی هدف اصلی ما نبود و باید همه همقسم شویم تا تیم ملی در جام ملتها مسیر همواری داشته باشد.

مهاجم تیم ملی در مورد شرایط باشگاهی‌‌اش گفت: برای من خیلی مهم است حالا که
از المپیاکوس جدا شدم، در فوتبال انگستان چطور خودم را نشان دهم و طبیعتا خیلی سخت است و بازی بسیار فشردهتر
هست.

میدانم کار سختی دارم و باشگاه ناتینگهام فارست هم یکی از باشگاههای بزرگ انگلیس است و همه تقریبا این باشگاه را میشناسند. مربی خیلی خوب و طبیعتا بازیکنان خیلی خوبی دارد و امیدوارم بتوانم تمام تلاشم را به کار بگیرم تا به شرایط آرمانی برسم و هم به خودم و هم به تیمم کمک کنم. قطعا کار آنجا دشوار و یک تجربه شیرین و جذاب برای من خواهد بود. رویای همه فوتبالیستها حضور در این لیگ است و امیدوارم بتوانم آنجا موفق باشم.

سعید اکبری

ورزش

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها