jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۶۳۳۵۱ ۱۷ شهريور ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست در حالی از پایش سوخت و انتشار نتایج پایش هفتگی سوخت سخن می‌گوید که قرار بود این برنامه از آبان سال گذشته انجام شود و نتایج حاصل روی پورتال سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور منتشر شود.

به گزارش آنا، مسعود تجریشی درباره علت اطلاعرسانی نکردن سازمان محیط زیست در خصوص نتایج پایش هفتگی سوخت کشور بیان کرد: تصور میکنم آقای کلانتری گفتند از آبان باید سوخت کشور را پایش کنید، زیرا قبلاً پایش نمیکردیم. وی ادامه داد: در سازمان به ما میگفتند که ما نمیتوانیم گوگرد در گازوئیل را بگیریم؛ اما در آذر پارسال موفق به عقد قرارداد و تامین مالی با یک دانشگاه شدیم و آنها در پایش سوخت به ما کمک کردند. هم اکنون پایش انجام میشود؛ البته شاید تقصیر من بوده و باید این اطلاعات را مکتوب و در سایت منتشر کنم.

تجریشی یادآور شد: جمعبندی پایش در سال 96 را انجام دادیم و 90 درصد اوقات هیچ مشکلی نداشته و به صورت مکتوب دستور میدهم که منتشر شود. این در حالی است که تجریشی حتی به خاطر ندارد که آبان سال گذشته در نخستین نشست خبری، خود از دستور رئیس جدید سازمان محیطزیست مبنی بر پایش دو هفته یکبار سوخت خبر داده و گفته بود: «یکی از مولفههای برخورداری از هوای پاک، سوخت استاندارد و مناسب است. سازمان حفاظت محیطزیست به صورت فصلی در کل کلانشهرها به شکل رندوم (تصادفی) از جایگاههای توزیع سوخت نمونهبرداری و پایش میکند؛ اما از دو هفته (آبان96) پیش بنا به دستور رئیس سازمان محیطزیست قرار شده پایش و کنترل سوخت توزیعی بویژه در تهران و کرج دو هفته یکبار انجام شود.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر