فصل نگرانی گردشگری

رئیس جامعه تورگردانان ایران با دادن هشدار درباره بی‌توجهی به ادامه افت سفر گردشگران خارجی به ایران در شرایطی که هزینه این سفر در ارزان‌ترین حالت ممکن قرار دارد، گفت: تاکنون نقشه راه یا برنامه مدیریت بحران برای وضعیت حساس گردشگری کشور ارائه نشده است.
کد خبر: ۱۱۶۲۰۹۹

به گزارش ایسنا، با آنکه رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری حدود دو هفته پیش از تهیه بسته حمایتی برای ارائه به دولت خبر داده بود، اما بخش خصوصی هنوز از جزئیات این حمایتها اطلاعی ندارد. علیاصغر مونسان که به بخشهایی از محتویات بسته حمایتی همچون ثبت نشدن مهر ورود به ایران در گذرنامه اتباع خارجی اشاره کرده، گفته بود امیدواریم بتوانیم مصوبات لازم را بگیریم تا حمایتهای مورد نیاز را از بخش گردشگری کشور داشته باشیم.

با این حال بخش خصوصی معتقد است، بسته حمایتی تعریف دیگری دارد که طراحی آنها با توجه به الگوهایی که کشورهایی چون ترکیه در مواقع بحرانی و حساس سیاسی اجرا کردهاند، کار چندان پیچیدهای نیست. ابراهیم پورفرج، رئیس جامعه تورگردانان ایران عنوان کرد: ریزش آماری گردشگران خارجی در بهار امسال به اندازه فصل پیشرو (پاییز) نبود، اما بررسی تورهایی که آماده سفر به ایران در پاییز هستند نشان میدهد افت گردشگری تداوم خواهد داشت. او افزود: وضعیت گردشگری پس از خروج یکجانبه آمریکا از برجام یکباره تغییر کرد، این درحالی است که خیلیها گمان میکنند نوسانات ارز باعث ارزانی ایران و افزایش جمعیت گردشگران شده، این درحالیکه است که جمعیت مسافران درآمدزا از اروپا و آمریکا کمتر شده است که اثر عمومی روی کشورهای دیگر خواهد داشت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها