jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۵۷۴۹۲ ۱۴ مرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

معاون پیشگیری و درمان مرکز درمان سازمان بهزیستی کشور با بیان این که بیش از ۱۵ هزار نفر از مبتلایان به ایدز تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند، گفت: در حالی که این افراد باید از حمایت‌های ویژه برخوردار باشند، هیچ نهاد دیگری غیر از سازمان بهزیستی به آنها خدمات ارائه نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، فرید براتی سده با بیان این که باشگاههای مثبت (مرکز ملی پیشگیری از ایدز ایران) در استانهای مختلف افراد مبتلا به ایدز و خانوادهشان را تحت پوشش حمایتهای اجتماعی قرار میدهند، افزود: این افراد و خانوادههایشان باید به لحاظ اجتماعی مورد توجه ویژه قرار بگیرد. این افراد باید از حداقل امکانات برخوردار باشند در حالی که منابع سازمان بهزیستی محدود است و به حمایت دستگاههای دیگری نظیر سازمان برنامه و بودجه، وزارت کشور، وزارت رفاه و... نیاز دارند.

معاون پیشگیری و درمان مرکز درمان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به این که براساس آخرین آمار همچنان مهمترین عامل ابتلا به بیماری ایدز از طریق اعتیاد است، تصریح کرد: اگر چه میزان ابتلا از طریق روابط جنسی در حال افزایش است، اما بیشترین درصد مبتلایان از طریق اعتیاد به این بیماری دچار شدهاند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر