jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۵۷۴۴۴ ۱۴ مرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

کشور ترکیه با هدف کنترل تردد در امتداد مرز خود با سوریه، 850 کیلومتر دیوار بتونی احداث کرد. این بخشی از مرزهای 911 کیلومتری بین ترکیه و سوریه است که مسدود شده و تنها گذرگاه‌های رسمی بین دو کشور باز است‌. رسانه‌های ترکیه دیروز اعلام کردند دولت این کشور تا آخر سال جاری میلادی 61 کیلومتر باقیمانده از مرز خود با سوریه را نیز با احداث دیوار بتونی مسدود خواهد کرد. در طول دیوار احداث شده در امتداد مرز ترکیه و سوریه، برجک‌های دید‌بانی به ارتفاع 15 متر و نیز دروازه‌های خاص برای تردد مرزبانان تعبیه شده است. ساخت این دیوار از حدود دو سال پیش آغاز شد و عملیات احداث آن را اداره انبوه‌سازان ترکیه (توکی) به‌عهده داشت. این دیوار دو متر عرض و سه متر ارتفاع دارد و کارشناسان هزینه احداث هر کیلومتر آن را بین 5/1 تا دو میلیون دلار بر آورد می‌کنند./ ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر