jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۵۷۴۴۴ ۱۴ مرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

کشور ترکیه با هدف کنترل تردد در امتداد مرز خود با سوریه، 850 کیلومتر دیوار بتونی احداث کرد. این بخشی از مرزهای 911 کیلومتری بین ترکیه و سوریه است که مسدود شده و تنها گذرگاه‌های رسمی بین دو کشور باز است‌. رسانه‌های ترکیه دیروز اعلام کردند دولت این کشور تا آخر سال جاری میلادی 61 کیلومتر باقیمانده از مرز خود با سوریه را نیز با احداث دیوار بتونی مسدود خواهد کرد. در طول دیوار احداث شده در امتداد مرز ترکیه و سوریه، برجک‌های دید‌بانی به ارتفاع 15 متر و نیز دروازه‌های خاص برای تردد مرزبانان تعبیه شده است. ساخت این دیوار از حدود دو سال پیش آغاز شد و عملیات احداث آن را اداره انبوه‌سازان ترکیه (توکی) به‌عهده داشت. این دیوار دو متر عرض و سه متر ارتفاع دارد و کارشناسان هزینه احداث هر کیلومتر آن را بین 5/1 تا دو میلیون دلار بر آورد می‌کنند./ ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر