jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۵۷۲۴۷   ۱۳ مرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

رئیس پلیس فتای کشور از افزایش 900درصدی جرایم سایبری و کشف 85 درصد جرایم در کشور خبر داد.

به گزارش جامجم، سردار کمال هادیانفر در حاشیه همایش همیاران پلیس فتا با اشاره به تشکیل پلیس فتا با بیان اینکه 85درصد پروندههای تشکیل شده در پلیس سایبری ایران منجر به کشف شده افزود: این آمار در حالی به دست آمده که پلیس آمریکا تنها 16 تا 20 درصد پروندههای سایبری خود را به نتیجه رسانده و در کشور کره نیز توان پلیس سایبری این کشور حدود 25 درصد به نسبت پروندههای تشکیل شده بوده و آمار 85 درصدی کشفیات پلیس فتا نشان از توان فوقالعاده پلیس سایبری ایران دارد.

وی خاطرنشان کرد: در سال 90 و 91، 3400 فقره پرونده گزارش شده بود که متاسفانه این آمار در سال 96 به 40هزار مورد رسیده که نشاندهنده افزایش 900 درصدی است.

هادیانفر در پاسخ به تسنیم درباره پرونده واردات خودروهای لوکس و برخی موضوعات مطرح شده درخصوص هک شدن سایت وزارت صنعت با رد این ادعا اظهار کرد: پرونده واردات این خودروها که در استان هرمزگان تشکیل شده بود به دستور مقام قضایی برای بررسیهای فنی به پلیس فتا ارجاع شد و بررسیهای فنی ما در بخش سایبری نشان داد به هیچوجه هیچ هکی در این ماجرا اتفاق نیفتاده است.

وی در پایان با اشاره به برنامههای پلیس سایبری ایران برای بهرهمندی مشارکت مردم در تامین امنیت سایبری گفت: در پنج سال اخیر و بهدنبال برنامهریزیهای انجام شده 42 هزار نفر بهعنوان همیار پلیس فتا با ما همکاری داشتند و این افراد در سطوح مختلف با پلیس همکاری دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر