jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۵۵۸۰۰   ۰۶ مرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

مطالعات نشان می‌دهد دمای بالای هوا موجب اختلال در عادات غذا خوردن، الگوهای خواب و فعالیت‌های اجتماعی می‌شود البته نتیجه تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که طی یک‌سال به طور پیوسته در معرض هوای گرم قرار دارند دچار اختلال خواب نمی‌شوند.

چند روش ساده برای بهبود خواب در روزهای گرم عبارتند از:
مصرف چای و قهوه را کاهش دهید. مصرف بیش از حد کافئین یکی از علل اصلی اختلالات خواب است.
برای داشتن خوابی بهتر باید بهداشت خواب رعایت شود. محل خوابیدن باید دارای اکسیژن کافی باشد. حداقل یک ساعت قبل از خواب اتاق خود را تهویه کنید.
ورزش قبل از خواب، سطح انرژی بدن شما را کاهش داده و به شما کمک می‌کند راحت‌تر بخوابید. مصرف گیلاس، ماست و شیر به بهبود خواب کمک می‌کند.
هنگام خواب لباس‌های پنبه‌ای، نازک و سبک بپوشید.
دوش آب‌گرم به خواب بهتر کمک می‌کند./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

دگردیسی زاویه‌ دید

دگردیسی زاویه‌ دید

زاویه دید یک مولف نسبت به موضوعی که می‌خواهد درباره آن در اثرش سخن براند، ای بسا مهم‌ترین شاخصه‌ای است که آثار هنرمندان مختلف را از هم متمایز می‌کند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر