jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۴۶۸۰۵ ۲۰ خرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

کی‌روش نقشه‌هایش را برای بازی مراکش کشید

برد می‌خواهد، همین!

ایران موفق شد در آخرین دیدار دوستانه خود پیش از شروع جام‌جهانی، تیم لیتوانی را با یک گل شکست دهد. تک گل ایران را در این مسابقه، کریم انصاری‌فرد به ثمر رساند. در این مسابقه کارلوس کی‌روش بار دیگر شماره بازیکنان را عوض کرد تا اگر اسپانیا، مراکش و پرتغال بازی را هم زیر نظر گرفته باشند، به اطلاعات اشتباهی برسند. کی‌روش قبلا هم از این کارها کرده است. تنها 5 روز تا بازی ایران و مراکش باقی مانده و این برد برای ایران روحیه بخش بود. اخبار ناقص منتشر شده از ترکیب تیم ملی در بازی پایانی برابر لیتوانی نشان می‌دهد کارلوس در آخرین مسابقه پیش از دیدار بزرگش هم خیلی دستی در ترکیب نبرده است.

در روزهای گذشته عکس منتشر شده از او در حال حرف زدن با نمایندگان فیفا که روی
وایت برد، 5 بازیکن دفاعی چیده بود خبرساز شد تا این گمان که او در روز بازی با مراکش پورعلی گنجی، مجید حسینی و روزبه را همزمان با هم در زمین به بازی میگیرد و در کنارهها هم پژمان منتظری و میلاد محمدی بازی میکنند، قوت بگیرد و حتی تیتر اصلی خیلی از رسانههای مهم کشور شود. ولی در بازی با لیتوانی تنها چیزی که در سایت فدراسیون هم کدگذاری نشد، تاکید بر بازی همزمان پورعلی گنجی و روزبه چشمی در مرکز خط دفاعی و میلاد در کنارشان است. البته در نیمه دوم این بازی هم رامین رضاییان بازی کرد. این همان ترکیبی است که تقریبا در همین بازیهای انگشت شمار اخیر تیم ملی هر بار تکرار شده است.

کیروش تقریبا خیالش را برای دفاع وسط راحت کرده و حالا اقلا براساس سبک کاری اش و اصرار بر حرفش میشود گفت بعید است تغییری در ترکیبی که برای جا افتادنش ماهها هزینه داده، داشته باشد. در دروازه هم که حالا بیرانوند نفر اول است. نگاهی به باقی نقاط زمین نشان میدهد برای هافبک وسط او هم امید ابراهیمی را در کنار شجاعی تست کرده و هم از ترکیب قدوس، اشکان دژاگه و کریم انصاری فرد بازی گرفته. طارمی و امیری در سمت راست تست شدند و نفر نوک هم همچنان سردار آزمون گزینه اصلی تیم بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر