jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۴۵۷۲۹   ۱۲ خرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

این پرزیدنت موطلایی آمریکا که از آخر نفهمیدیم چطور رئیس‌جمهور ایالات متحده شد و چگونه سر از دنیای سیاست درآورد، در تازه‌ترین اقدام خود برای بهم ریختن جهان، اهداف اقتصادی دوره‌ای که تجارتخانه‌اش را اداره می‌کرده را دنبال کرد و با جنگ تعرفه‌ای با اروپا، نشان داد که غربی‌ها باید تکلیف خود را با مستاجر کاخ سفید روشن کنند. «خبرچین» پیشنهاد می‌دهد حالا که یانکی‌ها هیچ منطقی سرشان نمی‌شود، اروپایی‌ها هم آمریکا را تحریم کنند تا واشنگتن بفهمد یک من ماست چقدر کره می‌دهد!

از شوخی تحریم آمریکا توسط اروپا که بگذریم، ابعاد تحریمهای آمریکا علیه ایران خیلی بانمک شده است. تحریم چهرههای فرهنگی و علمی ایران هیچ، تازگیها شرکت تولیدی نایکی آمریکا هم اعلام کرده که در آستانه جامجهانی فوتبال، قرار نیست به ایران کفش بدهد. در پاسخ به این بیحیایی که پیش از این از سوی شرکت سامسونگ هم رخ داده بود، پیشنهاد میشود از خریدن کفشهای نایک خودداری کنیم تا اینها جرات نداشته باشند اینقدر راحت بگویند به ایرانیها کفش ندهید.

دیروز یکی از نمایندگان مجلس چنان دفاعی از گرانی پراید کرد که کارشناسان «خبرچین» کاملا قانع شدند این خودرو حتما باید گران شود.

این نماینده گفت که پراید قبلا ۵۶ سکه قیمت داشته، الان فقط اندازه ۱۳ سکه میارزد. در واقع نه تنها پراید گران نشده، که خیلی هم ارزان شده و باید فکری به حال این همه ارزانی آن کرد. البته جناب نماینده توضیح ندادهاند که وقتی حداقل دستمزد کارگران که پیش از این یک سکه بود، شده یک نیمسکه، نمیشود همهچیز را با طلا سنجید، اما خب بالاخره اینکه به نسبت سکه، پراید ارزشش سقوط کرده، حرفی است دیگر!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر