jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۴۴۱۲۷   ۰۵ خرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

زاویه دید

حالا وقتشه!

ازدواج سنت پسندیده‌ای است که در اسلام به آن توصیه بسیاری شده و همواره از سوی رهبران دینی مورد تاکید قرار گرفته است. اشاعه این سنت پسندیده که نزد خداوند جایگاه والایی دارد از مسیر رسانه به خصوص رسانه ملی می‌تواند به گسترش درست و صحیح این سنت الهی منجر شود. برنامه تلویزیونی «وقتشه» که از شبکه نسیم برای مخاطبان پخش می‌شود در واقع با همین هدف تولید و پخش می‌شود و می‌خواهد به مساله ازدواج و بررسی مشکلات جوانان در این مسیر بپردازد. برنامه‌ای که ساختاری متفاوت از برنامه‌هایی با موضوع ازدواج دارد.

برنامهای که با حضور زوجهای جوان و بیان مشکلات آنها تولید شده و برخلاف برنامههای دیگر با همین موضوع شاهد متکلم وحده بودن کارشناس برنامه نیستیم، بلکه در یک ساختار تعاملی زوجهای جوانان از مشکلات پیش روی خود در محقق شدن زندگی مشترک می‌گویند و کارشناس برنامه آنها را برای رسیدن به هدف نهایی خود که همان تشکیل زندگی مشترک است، راهنمایی می‌کند. این اتفاقی است که مخاطبان 18 تا 40 ساله وقتشه، با آن مواجه هستند و رو‌در‌رو با مخاطبان و کارشناس برنامه مسائلی که پیش پای خود در رسیدن به زندگی مشترک داشته‌اند را بازگو می‌کنند تا هم مشکل خود را برطرف کنند هم مخاطبانی که مشکلاتی از همان جنس دارند بتوانند آن را برطرف کنند. ترویج ازدواج آسان یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که در وقتشه با آن روبه‌رو هستیم، اتفاقی که اصلی‌ترین رکن تشکیل زندگی است و در آموزه‌های دینی و الهی نیز بارها به آن تاکید شده است. اتفاقی که می‌تواند شیرینی زندگی مشترک را دوچندان کند و آنهایی که تجربه ازدواج آسان دارند بی‌شک روی این موضوع صحه می‌گذارند. معرفی نمونه‌های موفق در زندگی مشترک از دیگر مزیت‌هایی است که در برنامه وقتشه، بیننده با آنها مواجه می‌شود. به عبارتی بیننده این‌بار پای نمونه‌های موفق زندگی مشترک (که بسیار زیادند) می‌نشیند و تجربه‌های شیرین و لحظات فوق‌العاده آنها را از نظر می‌گذراند. این برنامه در روزگاری که آمارهای طلاق و همچنین ازدواج‌های سفید و... در حال افزایش است یک اتفاق خوب است که نشان‌دهنده اهتمام رسانه ملی به ترویج ازدواج با نگاه کارشناسی است. نگاهی که در امر ازدواج با پرداخت خوب رسانه‌ای جای خالی‌اش احساس می‌شد و اکنون در شبکه پر مخاطب و متفاوت نسیم ،شاهد برنامه‌ای هستیم که علاوه بر ترویج امر ازدواج به ترویج انتخاب عاقلانه با استفاده از مشورت کارشناس دامن زده و بیننده را در موقعیتی قرار می‌دهد که علاوه بر توجه به احساسات، به قدرت عقل خود نیز اطمینان کند تا بتواند زندگی شیرینی برای خود بسازد.

امیرعلی اسماعیلی/ روزنامهنگار

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر