jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۳۶۴۱۹ ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

فصل اول [معماری]

باور بفرمایید!

راستش از شما چه پنهان، ما کلا دنبال بهانه‌ای هستیم که به نوعی به سیروس باور، معمار برجسته ایرانی بپردازیم. البته فکر نکنید این جست‌وجو به دنبال بهانه، صرفا از این روست که علی‌آقای رستگار کارگردان مستندی درباره این معمار، همکاران ما در روزنامه جام‌جم هستند، یا اینکه تکیه کلام ثابت قدم‌ترین مخاطب تلفنی روزنامه ما یعنی آقای جهانبخش، «باور بفرمایید» است، نه!

باور بفرمایید. این، علاقه ما و کاردرستی خود جناب باور هم است که ما را سوی او میکشاند. اتفاقا همین پنجشنبه هفته گذشته که به نامه رضا امیرخانی درباره انتقال نمایشگاه بینالمللی کتاب تهران به مصلی و پیشنهادش مبنی بر بازگشت به محل اولیه نمایشگاه پرداختیم، یاد آن طرح بلندبالای باور برای بهینهسازی محل برگزاری نمایشگاههای بینالمللی در خیابان سئول افتادیم؛ طرحی که باور میگفت بسیار قابل اجرا و اتفاقا کمهزینه و مبتنی بر آیندهنگری بوده، اما سالها در کشوهای شهرداری خاک خورده و حالا هم چند سالی است در خانه خودش.

حالا هم بهانه به دست آمده که از سیروس باور بنویسیم؛ چرا که دیروز، کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران خبر داد قرار است برای سیروس باور بزرگداشتی برگزار کند. آنطور که در این خبر آمده، نکوداشت دکتر سیروس باور، پنجشنبه برگزار میشود. سیروس باور، مدرک دکتری معماریاش را از دانشگاه فلورانس گرفته و پس از آن مسئولیتهای متعددی چون تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی و عضویت هیأت امنای انجمن مفاخر معماری ایران را در کارنامه خود دارد.

باور همچنین بنیانگذار درس تاریخ معماری مدرن و آتلیه شهرسازی در دانشکده معماری دانشگاه ملی ایران در سال 1344 و در دانشگاه هنرهای زیبای دانشگاه تهران سال 1348 هم است. کتابهای بسیاری نوشته و طرحهای بسیاری از او در ایران و جهان اجرا شده است. اگر میخواهید در مراسم بزرگداشت این استاد شرکت کنید باید پنجشنبه 6 اردیبهشت ماه از ساعت 17 الی 20 خودتان را به خانه وارطان واقع در میدان فلسطین، خیابان طالقانی غربی، پلاک 514 برسانید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر