jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۱۱۲۷۸۳۱ ۱۶ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۷:۳۲

تلویزیون تاثیرگذارترین رسانه در میان رسانه‌های امروز است و بخش قابل ملاحظه‌ای از فرهنگ، اندیشه و رفتار جامعه برگرفته از این رسانه است.

جشنواره بزرگ تلویزیونی‌ها

در این تأثیرگذاری در برخی عرصه‌ها حتی رابطه معناداری میان (جدول پخش) برنامه‌های تلویزیون و برنامه‌ریزی خانواده‌ها وجود دارد.

رسانه ملی، عضوی از اعضای خانواده جامعه امروز و وسیله‌ای برای اجتماع و دور هم جمع شدن است و در ایران مسئولیت خطیری به عهده دارد. بنابراین این رسانه متعلق به همه است.

افزون بر این به گروه و قشر خاصی هم اختصاص ندارد و همه مدیران و برنامه‌سازان تلاش می‌کنند پاسخگوی نیازهای هر قشر از جامعه باشند. در همین راستا و برای این‌که بتوانیم انگیزه‌ای مضاعف میان سازندگان برنامه‌ها و سریال‌های تلویزیونی فراهم کنیم، چهارمین جشنواره تلویزیونی جام‌جم را برگزار می‌کنیم.

این جشنواره به واقع جشن بزرگ سالانه تلویزیون محسوب می‌شود. رسانه‌ای که بازتاب‌دهنده انواع و اقسام جشنواره‌های داخلی و خارجی است. حال با حضور هنرمندان تلویزیونی چهارمین جشنواره جام‌جم را در خانه تلویزیون برگزار می‌کنیم.

قرار است پنجشنبه شب دور هم جمع شویم و از چهره‌هایی که به فرهنگ و هنر کشور، عمری خدمت و تلاش صادقانه کرده‌اند، قدردانی کنیم.

به همین دلیل مراسم اختتامیه جشنواره جام‌جم را یک جشن بزرگ برای خانواده سیما تلقی می‌کنم؛ جشنی که با حضور چهره‌های باسابقه و ارزشمند، رنگین کمان زیبایی را در رسانه ملی شکل می‌دهد.

ضمن این‌که یکی از امکان‌هایی که تلویزیون دارد، برگزاری جشنواره است و نقد و بررسی آثار تلویزیونی و به همین دلیل این جشنواره را برپا کرده‌ایم؛ این جشنواره، فرصتی برای سیاستگذاران، مدیران و برنامه‌سازان است که به نقد و بررسی آنچه داریم و آن چه باید به همت دوستان شکل بگیرد، بپردازیم؛ ضمن این‌که با توجه به فاصله چند ساله در برگزاری این جشنواره تلویزیونی، انتخاب آثار به شبکه‌ها و مراکز تولید‌کننده برنامه‌ها سپرده و از آنها خواسته شد برنامه‌هایی را که شانس بیشتری در رقابت نهایی دارند انتخاب و معرفی کنند. به این ترتیب چهار دبیرخانه معین و یک دبیرخانه اصلی در نظر گرفته شد.

دبیرخانه‌های معین شامل سیما‌فیلم، شبکه سه، شبکه مستند و مرکز پویانمایی صبا به ترتیب وظیفه انتخاب آثار فیلم و سریال، مسابقه، مستند و انیمیشن را برعهده داشتند که در مدت تعیین شده این آثار از شبکه‌ها و مراکز تولید جمع‌آوری و بررسی و به دبیرخانه اصلی ارسال شد.

ویژگی این دوره از جشنواره، رقابت میان برنامه‌هاست و برخلاف جشنواره‌های گذشته در میدان رقابت این دوره از جشنواره تمرکز روی برنامه‌هاست و شرایط رقابت میان شبکه‌ها وجود ندارد.

داوری تخصصی معیاری مهم در ارزیابی برنامه‌هاست، به همین دلیل داوران مجرب و اهل فن برای ارزیابی آثار دعوت شدند.

محمد احسانی - دبیر چهارمین دوره جشنواره تلویزیونی جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

عصر پنجشنبه است. بخار سوپ شلغم، فضای خانه را پر کرده است. جعبه ابزار وسط است. سه‌چهارتا کار کوچک خرده ریزه در خانه باید انجام بدهم. رگلاژ کردن در کابینت‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر