jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۱۴۶۲۳   ۳۰ دی ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

خبرچین/ مروری بر مهم‌ترین اخبار دیروز

برف و باران با ریزگرد آمد

این شبکه‌های اجتماعی هم دنیای عجیبی را ایجاد کرده‌اند. آن از نخست‌وزیر نیوزیلند که خبر باردار شدنش را در اینستاگرام اعلام کرده و گفته می‌خواهد شش ماه به مرخصی برود و این هم حکایت آقای فرماندار که با انتشار عکسی از صورتجلسه مراقبان در یک آزمون دانشگاهی نشان از تقلب در امتحان داشت و مجبور به استعفا شد. البته هستند مدیرانی که به‌خاطر رسوایی‌های مهم‌تر همچنان سر سفره می‌نشینند اما این فرماندار محترم قربانی افشاگری‌های تلگرامی شد و رفت.

حوادث تلخ آنقدر زیاد شده که هنوز سال یکی نشده، ماجراهای یکی دیگر شروع میشود. نمونهاش همین سانچی که رباتهای زیردریایی رفتهاند در عمق اقیانوس تا سراغ خدمه نفتکش ایرانی را بگیرند. آن هم درست در سالگرد حادثه پلاسکو که گفتهاند که یک ساختمان تازه 13 طبقه میخواهند بهجایش بسازند از اولی هم بهتر. فقط امیدواریم در این ساختمان جدید، ناظران محترم موضوع ایمنی ساختمان یادشان نرود. دیروز در میان همه خبرهایی که از پلاسکو منتشر میشد، یک خبر هم رسید که هنوز شهرداری آن نردبانهای 50 متری را که میگفتند اگر بود، شاید پلاسکو هنوز سرجایش قرار داشت، نخریده است!

آب و هوا امروز جنسش جور است. هواشناسی گفته هم باد داریم و هم برف و باران. اهواز هم که دیروز در روز هوای پاک حسابی گردوخاک داشت تا به این ترتیب هیچچیز کم نداشته باشیم. رسانهها اعلام کردند میزان آلودگی هوای اهواز 66 برابر حد مجاز بوده که خود رکوردی محسوب میشود. نگرانیها این است که باز این میزان آلودگی با باران و برف مخلوط شده و شهر را به گِل بنشاند!

این ماجراهای بودجه هم حسابی عجیب و غریب شده است. یک نماینده گفته، «آقایی» که معلوم نیست کیست، 240 میلیارد از بودجه فرهنگی را برده به یک بخش دیگر. دبیرکل خانه پرستار گلایه کرده است که «بودجه سلامت را جریانی خاص مدیریت میکند».
این وسط یک نماینده مجلس هم خبر داده که بودجه صداوسیما در لایحه پیشنهادی دولت هزار میلیارد تومان کم شده است. قاضیزادههاشمی گفته با این وضع تخصیص بودجه، رقبای بیگانه رسانه ملی حسابی تقویت میشوند. شاید برای همین است که برخی شبکههای ماهوارهای برای بعضیها اینقدر نوشابه باز میکنند.

و خبر آخر هم اینکه وزیر نفت از کشف یک اختلاس صد میلیاردی در وزارت متبوع خود خبر داده و گفته فرد اختلاسگر که از کارکنان این وزارتخانه بود، به خارج از کشور گریخته است. چند وقتی بود که خبرهای بد، منحصر به زلزله و آتشسوزی شده بود، خوب شد باز خبرهای اختلاس از راه رسید تا مردم خیالشان راحت شود که دزدی پول نفت، هنوز هم علاقهمندان خاص خود را دارد!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر