jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۰۹۷۷۹ ۱۴ دی ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

یک عکس، یک متن

ربات گوجه چین

بتازگی رباتی ساخته شده که با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی گوجه‌فرنگی‌های رسیده را انتخاب و می‌چیند. این ربات در یک دقیقه 10 گوجه‌فرنگی می‌چیند.

به گزارش مهر، شرکت پاناسونیک یک ربات گوجه‌فرنگی چین ساخته که در نمایشگاه بین‌المللی ربات در توکیو از آن رونمایی می‌کند. این ربات برای کار در مزارع طراحی شده و روی یک ریل حرکت می‌کند. گجت مذکور با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی مربوط به شناسایی تصاویر موقعیت، رنگ و شکل گوجه‌فرنگی‌ها را ردیابی می‌کند. در مرحله بعد میوه‌هایی را که به اندازه کافی رسیده باشد، می‌چیند. فرایند چیدن نیز بدون ضربه زدن به گیاه انجام می‌شود. به گفته تولیدکننده، این ربات می‌تواند در هر دقیقه 10 گوجه‌فرنگی رسیده و قرمز را بچیند. هرچند سرعت آن بیشتر از کارگرهای کشاورزی نیست، اما ربات کارآمدی بیشتری دارد زیرا می‌تواند به‌طور مداوم کار کند. البته پاناسونیک مدتی است که مشغول کار روی این ربات است. در همین راستا سرعت و دقت عمل بازوی آن را افزایش داده و چیدن سریع‌تر گوجه‌فرنگی‌ها را بدون آسیب به آنها تضمین می‌کند. البته هنوز مشخص نیست این ربات چه زمان به‌طور تجاری عرضه می‌شود.

انفجار بمب‌ آمریکایی در ویتنام

بر اثر انفجار یک بمب در شمال ویتنام، دو کودک کشته و شش نفر زخمی شدند.

به گزارش ایرنا، رسانه‌های ویتنام اعلام کردند در پی وقوع یک انفجار در استان «باک نین» در شمال این کشور هشت نفر کشته و زخمی شده‌اند.

بر این اساس، این انفجار که گفته می‌شود ناشی از یک بمب به جا مانده از جنگ دهه 1960 بوده است، به جان باختن دو کودک و زخمی شدن شش نفر انجامید.

این حادثه در یک منطقه مسکونی رخ داده و طی آن دوخانه به طور کامل تخریب شده و چند خانه دیگر نیز آسیب دیده‌اند.با گذشت بیش از 4 دهه از جنگ ویتنام، انفجار بمب‌های به جا مانده از آن دوران همچنان قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حساسیت اروپا نشانه درستی کار ایران است

حساسیت اروپا نشانه درستی کار ایران است

در روزهای اخیر شاهد اقدام هماهنگ سه کشور اروپایی در احضار سفرای جمهوری اسلامی ایران بوده‌ایم و این مساله نشان می‌دهد ما دقیقا روی موضوع حساسی دست گذاشته‌ایم که این‌گونه باعث واکنش اروپایی‌ها شده‌ است.

رقص کرونا مقابل چشمان بسته ناظران

رقص کرونا مقابل چشمان بسته ناظران

از دو هفته پیش که با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورمان مواجه شدیم، این انتظار وجود داشت رفته‌رفته رشد قابل‌توجهی را نیز در موارد مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری مشاهده کنیم؛ اتفاقی که دیروز رخ داد و مجدد آمار جان‌باختگان ناشی از کرونا از مرز200 نفر در روز تجاوز کرد.

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر