jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۹۱۲۹۹   ۱۶ آبان ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

روایت ایرانی

اربعین در مشهد

همزمان با عزیمت خیل عظیم زائران حسینی اربعین به نجف و کربلا، مشهد نیز به عنوان دومین کلانشهر مذهبی جهان اسلام در آستانه فرا رسیدن اربعین، رنگ و بوی شور حسینی گرفته است.

این روزها بسیاری از زائران حسینی که به هر دلیل امکان عزیمت به کربلا را نیافته‌اند، روی به مشهد مقدس آورده و اربعین را در جوار بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) به عزا می‌نشینند. اینچنین است که چهره مشهد فرق کرده و شهر پر است از زائرانی که از اقصی نقاط ایران و جهان به پابوس امام رضا(ع) آمده‌اند؛ زائرانی از اعراب حاشیه خلیج‌فارس گرفته تا آسیای جنوب شرقی و آفریقا. همچنین با توجه به این‌که تنها ده روز پس از اربعین حسینی(18 آبان)، سالروز شهادت امام رضا(ع) در بیست وهشتم آبان ماه جاری (30 صفر) فرا می‌رسد، بسیاری از زوار بخصوص زوار خارجی ترجیح می‌دهند این فاصله را در مشهد بمانند و از آخرین روزهای ماه صفر فیض ببرند. به همین دلیل نشانه‌ها حاکی از آن است که در روزهای آینده ورودی زوار به مشهد افزایش یافته و مشهد بیش از هر زمان دیگری رو به شلوغی خواهد رفت. در همین حال، خود مشهدی‌ها نیز با برپایی آیین‌های خاص عزاداری و نذری‌های متنوع تلاش می‌کنند دهه پایانی صفر را بیش از پیش گرامی بدارند. این روزها، شهر دوباره سیاهپوش و روضه‌های متعدد، تکیه‌ها و مکان‌های عزاداری برپا می‌شود. بسیاری از مساجد و منازل نیز میزبان خیل عزاداران است و مطابق معمول، بساط نذری‌ها نیز پابرجاست. یکی از نذری‌های معروف مشهد که علاوه بر ماه محرم، در دهه پایانی ماه صفر پخته می‌شود و مورد توجه است، شله است. شله که در سال 91 در فهرست میراث معنوی کشور ثبت ملی نیز شده، آشی است که از مخلوط گوشت و حبوباتی چون لوبیا سفید، لوبیا قرمز، نخود، ماش، عدس، بلغور گندم و برنج و ادویه‌هایی چون جوز هندی و با زحمت فراوان و با صرف زمانی دو روزه پخته و همراه قیمه توزیع می‌شود و به نوعی مشهدی‌ها آن را جزو هویت خود می‌دانند. پیدایش شله به زمان حمله مغول‌ها به ایران از سمت خراسان برمی‌گردد که به دلیل کمبود وقت و مواد غذایی هر نوع ماده غذایی که پیدا می‌شده ‌است و در دسترس بوده درون دیگ‌های بزرگ ریخته و به هم می‌زدند و می‌پختند. شله با آداب و رسوم خاص معنوی طبخ و در فضایی ملکوتی از عزاداران و هیات‌های عزاداری پذیرایی می‌شود. در حقیقت شله مشهدی با تکیه بر همین آداب و رسوم و معنویات است که از دیگر غذاهای سنتی مستثناست. درکنار این، نذری‌های خاص دیگری نیز در مشهد طبخ می‌شود که یکی از آنها «دیکچه» است. دیکچه از مخلوط برنج مخصوص منطقه کلات مشهد (معروف به برنج گرده)، شیر، گلاب و شکر و زعفران تهیه شده و پس از انجام مراسم مذهبی و تبرک کردن، میان زوار امام هشتم(ع) توزیع و مشهدی‌ها به این غذای نذری اعتقاد فراوانی دارند.

نسترن اسدزاده

جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر