jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۸۴۲۴۹   ۲۶ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

آمادگی این روزهای لژیونرهای ایرانی همه را به نمایش‌هایی خیره‌کننده از تیم ملی ایران امیدوار می‌‌کند. بازیکنان تیم ملی ایران اگرچه راهی به تیم‌های بزرگ اروپا پیدا نکرده‌اند؛ اما تلاش دارند آرام‌آرام با فرهنگ بازی کردن در تیم‌های اروپایی خو بگیرند.

آنچه موجب شده کی‌روش به حضور بازیکنان ایرانی در تیم‌های اروپایی اصرار داشته باشد، تفکر حرفه‌ای حاکم بر فوتبال اروپاست که حتی تیم‌های درجه 2 و 3 را هم شامل می‌شود.

کی‌روش به دلیل انتقادها و اعتراض‌های دامنه‌دار منتقدانش، مجبور است اردوها را فقط در روزهای فیفا برگزار کند و به همین دلیل به بازیکنانی نیاز دارد که حرفه‌ای تمرین کرده و حرفه‌ای زندگی می‌کنند.

این روزها بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ‌های اروپایی درخششی قابل توجه داشتند که این درخشش آن هم در این ماه‌های حساس، می‌تواند خبر خوبی برای فوتبال ایران باشد. علیرضا جهانبخش، مسعود شجاعی، احسان حاج صفی، کاوه رضایی، سردار آزمون، میلاد محمدی و کریم انصاری‌فرد در بازی‌های اخیر تیم‌های خود یا گلزنی کرده‌اند یا نمایش‌هایی قابل دفاع داشته‌اند. این‌که چنین عملکردی از بازیکنان ایرانی ببینیم، خبر خوبی برای فوتبال‌ماست.

اهالی فوتبال امیدوارند این نمایش‌ها تا پایان این فصل اروپا ادامه داشته باشد و به عملکرد مثبت تیم ملی در روسیه کمک کند. آرزوی فوتبالدوستان این است که بازیکنان ایرانی بدون توجه به حاشیه‌های فراوانی که می‌تواند روی آمادگی آنها تاثیر بگذارد، فقط به روزهای تعیین‌کننده پیش‌رو متمرکز شوند و برای موفقیت فردی خود و همین‌طور موفقیت تیم ملی تلاش کنند.

همه بازیکنان تیم ملی می‌دانند نمایش بی‌نقص یا کم نقص آنها در بازی‌های تیم ملی در جام جهانی، می‌تواند به اتفاقات بزرگ در زندگی‌شان تبدیل شود که مهم‌ترین آنها می‌تواند انتقال به یک تیم درجه یک اروپایی باشد. انتقالی بزرگ که سال‌هاست ریشه آن در فوتبال ما خشک شده و امیدواریم بعد از جام جهانی شاهد تکرارش باشیم.

امید توفیقی

ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر