jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۱۰۷۹۹۱۵   ۱۳ مهر ۱۳۹۶  |  ۱۶:۰۱

پلیس فدرال برزیل صبح امروز (پنج‌شنبه) رئیس کمیته سازماندهی بازی‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۱۶ را دستگیر کرد.

رئیس کمیته سازماندهی المپیک ۲۰۱۶ دستگیر شد

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، «کارلوس نوزمان» رئیس کمیته ارائه پیشنهاد کاندیداتوری ریودوژانیرو برای بازی‌های المپیک و پارالمپیک 2016 و رئیس کمیته سازماندهی این بازی‌ها به اتهام دست داشتن در ماجرای خرید رای برای کسب میزبانی برزیل از سوی پلیس این کشور دستگیر شد.

این اتفاق ساعت 6 صبح امروز در خانه نوزمان واقع در منطقه «لبلون» صورت گرفت. همچنین «لئوناردو گرینر» دست راست نوزمان نیز مدیرکل برگزاری این بازی‌ها بود، دستگیر شده است.

نوزمان مظنون به این است که در طرحی 1.5 میلیون دلاری در راستای ترغیب تغییر آرای اعضای کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) به ویژه کشورهای آفریقایی در جهت حمایت از برزیل از بازی‌های المپیک 2016 شرکت داشته است. بر همین اساس نیز خانه او ماه گذشته توسط پلیس مورد بازرسی و تفتیش قرار گرفت.

نوزمان همچنین متهم است که ارتباط میان «آرتور سزار دِ منزس سوارس فیلهو»، یک تاجر سرشناس ملقب به «کینگ آرتور» را با «لامین دیاک»، رئیس پیشین اتحادیه بین‌المللی دوومیدانی برقرار کرده است.

دیاک در سال 2009 که ریودوژانیرو به‌عنوان میزبان المپیک و پارالمپیک 2016 انتخاب شد، یکی از اعضای کمیته بین‌المللی المپیک بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر