jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۷۴۴۶۴   ۲۸ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

آنهایی که بازی‌های منچستر یونایتد در دوران مربیگری الکس فرگوسن را دنبال می‌کردند، بخوبی به این مساله آگاهی داشتند که یک اصل اجتناب‌ناپذیر در این تیم وجود دارد و آن زدن گل در دقایق پایانی بازی است که عنوان فرگی تایم را به خود اختصاص داد. طرفداران شیاطین سرخ به زدن گل‌های مساوی یا پیروزی‌بخش در دقایق انتهایی بازی عادت کرده بودند که نمونه مشخص آن، فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال 1999 مقابل بایرن مونیخ بود که دو گل پیروزی بخش در همان دقایق زده شد. از زمان بازنشسته شدن فرگوسن این مساله تا حدود زیادی در منچستر از بین رفته بود، اما در حال حاضر به نظر می‌رسد این روند بار دیگر به این تیم بازگشته است.

منچستر در فصل دوم مربیگری ژوزه مورینیو توانسته بخوبی این فاکتور را به تیم خود اضافه کند و تاکنون در پنج بازی فصل جدید لیگ جزیره بازیکنانش موفق به گلزنی در 15 دقیقه پایانی شده‌اند. بازیکنان منچستر در این پنج بازی 9 گل را در این دقایق به ثمر رسانده‌اند. تنها تیمی که چنین شاخصه‌ای غیر از منچستر دارد، تیم من‌سیتی تحت مربیگری پپ گواردیولاست که توانسته در 15 دقیقه پایانی شش گل را وارد دروازه حریفان کند.

من‌یونایتد در بازی ابتدایی فصل جاری مقابل وستهام با نتیجه 4 بر صفر پیروز شد که دو گل انتهایی در همان دقیقه‌ها زده شد. بازیکنان مورینیو در بازی بعد مقابل سوانسی نیز در ده دقیقه پایانی سه‌بار دروازه حریف را باز کردند. گل دوم و تثبیت‌کننده پیروزی منچستر در بازی مقابل لستر را هم فلینی در دقیقه 82 وارد دروازه کسپر اشمایکل کرد. در بازی آخر خود نیز سرخ‌پوشان منچستر سه گل پایانی را در فرگی تایم وارد دروازه اورتون کردند تا این تیم را با چهار گل بدرقه کنند. الکس فرگوسن در دوران مربیگری خود به این اصل اعتقاد داشت که عناوین قهرمانی و جام‌ها در آخرین دقایق بازی به‌دست می‌آید؛ در واقع می‌توان گفت رویکرد کنونی منچستر، میراث مدرنی از دوران باشکوه الکس فرگوسن است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر