jamejamonline
گوناگون عمومی کد خبر: ۱۰۶۳۹۹۲   ۲۹ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۵:۳۰

روسیه این روزها با چالش جدیدی در بین جوانان مواجه شده است که سرانجام آن به خودکشی ختم می‌شود و ریشه در شبکه های اجتماعی دارد.

چالش نهنگ آبی + عکس

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ پلیس روسیه تحقیقات گسترده‌ای را برای خودکشی های ناشی از بازی مرگبار اینترنتی شروع کرده است .که چالش نهنگ‌ آبی نام دارد

این بازی از طریق گروهی در شبکه اجتماعی «و کانتکت روسیه» (فیس بوک) در اختیار اعضا قرار می گیرد و از کاربران نوجوان خود می خواهد تا در مدت ۵۰ روز بصورت روزانه چالش درخواستی را انجام دهند و در پایان، عکسی سلفی بفرستند تا وارد مرحله بعد بازی شوند.

مرحله اول این بازی با کشیدن تصویر یک نهنگ آبی روی دست شروع می شود و در مراحل بعد کاربر را به خودزنی، حک شکل و شماره با چاقو بر دست، تماشای فیلم های وحشتناک، سلفی گرفتن بر روی سازه ها و ساختمان های بلند در حالت‌های خطرناک سوق می دهد و با سخت تر شدن مراحل از کاربر می خواهد تا خودکشی کند.

اگرچه پلیس روسیه سال گذشته اعلام کرد که جوانی ۲۱ ساله به نام «فیلیپ بودیکین» را به عنوان سرگروه اداره کننده این بازی دستگیر کرده اما همچنان در برخی از شبکه های اجتماعی این بازی منتشر می شود و کاربرانی نیز در اروپا و امریکا به بازی با این چالش خطرناک مشغول هستند.

از نوامبر سال ۲۰۱۵ تا آوریل سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۱۳۰ مورد اقدام به خودکشی را در ارتباط با بازی نهنگ آبی به ثبت رسیده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: