مهندس عزت‌الله ضرغامی در صفحه اینستاگرامش درباره فضای مجازی و سفر کاری‌اش به مشهد برای همین موضوع نوشت: «بعد از شرکت در نشست فعالان مجازی در مشهد به مجموعه تفریحی و پارک وکیل‌آباد رفتم. باغ‌وحش خوبی دارد. مجموعا از باغ‌وحش تهران بهتر و کامل‌تر است. شایع شده که به دلیل مشکل محیط‌زیست قرار است تعطیل بشود. خبر خوبی نیست.
کد خبر: ۱۰۶۲۵۱۹

در کنار قفس حیوانات، سرویس‌های سرگرم‌کننده‌ای هم ارائه می‌شد. از جمله همین بازی هیجان‌انگیز واقعیت مجازی! قیمت بلیت پنج تومان بود. عینک را که به چشم می‌زنی، به یک دنیای پرحادثه و دلهره‌آور سفر می‌کنی و با تکان‌هایی که آن نوجوان به محل ایستادن شما می‌دهد خودت را کاملا در آن فضا احساس کرده و لحظات بسیار پرهیجانی را تجربه می‌کنی! از جاده مرگ تا حمله کوسه و زامبی، همه چیز دارد! خیلی خوب بود. پنج هزار تومان می‌ارزید!

روشن است که هدفم آشنایی بی‌واسطه با دل‌مشغولی‌های مردم است.

پی‌نوشت

واقعیت مجازی (Virtual Reality) یعنی تلاش برای برداشتن فاصله بین دنیای واقعی و مجازی.

ساده‌ترین مصداق آن، همین سرگرمی بالاست که می‌تواند در حوزه‌های متنوعی توسعه یابد.

به اعتقاد من این فناوری ساده و ارزان می‌تواند در حوزه‌های آموزشی بویژه برای کودکان و جوانان بسیار مفید و تاثیرگذار باشد. اشتغال خوبی هم در جامعه فراهم می‌کند. عزیزانی که دنبال طراحی بازی‌های رایانه‌ای هستند، از این مدل ارزان، جذاب و پرهیجان غافل نشوند.

در همایش فعالان مجازی در مشهد، کمیسیون ویژه‌ای برای طراحی بازی‌های رایانه‌ای تشکیل شده بود که دستاوردهای خوبی داشت. ولی هنوز در ابتدای راهیم، باید فرصت بیشتری به جوانان بااستعداد و پرانگیزه در این عرصه بدهیم.»

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها