jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۵۸۹۹۸   ۱۶ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۸:۰۰

لوازم دورریختنی و به اصطلاح پلاستیکی و بازیافتی مانند لیوان یکبار مصرف و ظروف ماست، پنیر و‌ شیر امروزه در هر خانه‌ای سهم عمده‌ای در تولید زباله دارد، تا حالا فکر کرده‌اید که همین ظروف به ظاهر به درد نخور و یکبار مصرف می‌تواند زمینه‌ای برای سرگرمی کودک شما باشد که به رشد ذهنی و بالا بردن قدرت خلاقیت و تخیل او هم بینجامد.

امروز می‌خواهیم یک کاردستی ساده را به شما معرفی کنیم، اگر ظرف پلاستیکی کوچکی مانند ظرف ماست مصرف شده یا لیوان یک‌بار مصرف در خانه دارید آن را دور نیندازید و همراه با چند عدد نی و مقداری مقوا و وسایل رنگ‌آمیزی می‌توانید یک جوجه بامزه و خوشگل درست کنید.

ابتدا با قیچی مقواها را مانند شکل شبیه دست و پای جوجه‌تان برش دهید، برای برش دادن فرزندتان را محدود نکنید، بگذارید با آنچه در ذهنش هست همان‌گونه دست و پا را بسازد.

دو عدد نی ترجیحا قرمز رنگ را با چسب به داخل ظرف پلاستیکی متصل کنید و مقوای برش خورده را به انتهای نی بچسبانید تا پاها به‌طور کامل شکل بگیرد و حالا نوبت به دست‌هاست که آن را به کناره‌های ظرف بچسبانید. سپس نوبت به چشم‌هاست که با برش‌های دایره‌ای کوچک روی مقوا یا پارچه سیاه آماده‌اش کنید و به جلوی ظرف بچسبانید، برای این که جوجه تان زیباتر شود، می‌توانید با وسایل رنگ‌آمیزی و چسب کاغذی دست‌ها و پاها را رنگ کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر