اسماعیل زاده در هیاهوی رسانه ای بسیاری از ورزش ها و با وجود هزینه های ورزش حرفه ای و قهرمانی، فشار روحی و جسمی زیادی را در سنگنوردی سرعت متحمل شده است، اما حس خوب توانستن و از پس سختی ها برآمدن همیشه برای او ارزش تکرار نتایج و رکوردها را به همراه دارد
کد خبر: ۱۰۵۸۱۴۴
دختر عنکبوتی ایران+عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرآنلاین، برای دیدن بعضی آدم ها باید سرمان را بالا بگیریم و آنها را آن بالاها ببینیم مثل فرناز اسماعیل زاده دختر سنگنوردی که به قدرت اراده و توان بدنی خود متکی است و با یک طناب از دیواره های سنگی بالا می رود.

اسماعیل زاده در هیاهوی رسانه ای بسیاری از ورزش ها و با وجود هزینه های ورزش حرفه ای و قهرمانی، فشار روحی و جسمی زیادی را در سنگنوردی سرعت متحمل شده است، اما حس خوب توانستن و از پس سختی ها برآمدن همیشه برای او ارزش تکرار نتایج و رکوردها را به همراه دارد. زمانی که فرناز اسماعیل زاده در سکوت دچار مصدومیت های مداوم شده بود، خیلی ها می گفتند باید با ورزش قهرمانی خداحافظی کند اما گوش دختر لر سنگنوردی ایران به این حرف ها بدهکار نبود و دوباره با قدرت بازگشت و بازهم افتخار آفرید.خودش درباره این شرایط می گوید: «من کارشناسی گیاه پزشکی خوانده ام و سال 2007 بود که برای نخستین بار در جام جهانی چین و بازی های داخل سالن آسیا ماکائو در همان سال سنگنوردی کردم. بعد از آن یکی یکی مسابقات شروع شد و به کره جنوبی، جمهوری آذربایجان، آلمان, کانادا، قهرمانی جهان ایتالیا و اسپانیا و فرانسه، قهرمانی آسیا اندونزی به عنوان سفر کردم.در کارنامه ام مدال های زیادی دیده می شود. من دو سال پیش در مسابقات ایالتی کانادا با زمان ۹ ثانیه و ۲ صدم ثانیه رکورد خود و سرعت دختران ایران را بهبود بخشیدم و اول شدم و سال گذشته هم در کانادا نقره گرفتم. در کانادا 2 بار رکورد زنان ایران را که متعلق به خودم بود با ۹ ثانیه ارتقاء ، بهبود بخشیدم. البته رکورد تمرینم در همانجا 8.62 بود. جای کار زیادی دارم و می توانم بهتر از این هم باشم.»


او در ادامه از یک چالش بزرگ حرف می زند. چالش با سنگ های سرد: «من این چالش را خیلی دوست دارم. ضعف ها و برتری های ذهن و جسم انسان را به رخ می کشد و به کسانی که برای رسیدن به آرزوهای شان تلاش می کنند و با علاقه به سمت روبرو شدن با چالش ها می روند ورزش سنگنوردی را توصیه می کنم. سنگنوردی هیجانش زیاد و خاص است. برای رسیدن به بهترین ها در زندگی باید فعالیت مستمر داشت و سختی ها را به جان خرید. باید به سنگ جان بخشید و با آن زندگی کرد و این قوه تخیل باید در ذهن سنگنورد تا هدف اصلی نهادینه شود. تمرکز روی روند تکامل و آموختن بیشتر.»او که دوست ندارد زیاد درباره سقوط حرف بزند از لقبی که خارجی ها به او داده اند حرف می زند می گوید: «به من می گویند دختر عنکبوتی. این لقب را سایت های خارجی پس از بازدیدهای بالای فیلم صعود سرعتم در مسابقات قهرمانی جهان اسپانیا به من داده اند. گرچه معتقدم دادن لقب به افراد کار را خراب می کند، چون در ورزش قهرمانی هیچکس و هیچ چیز مطلق نیست. من ادعایی ندارم و فقط برای پیشرفت تلاش می کنم.»

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها