jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۴۸۴۴۶   ۱۵ تير ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

دادگاه قضایی مصر درحال بررسی لغو تابعیت فرزندان «محمد مرسی» رئیس‌جمهور سابق و زندانی این کشور و شماری از مخالفان دولت عبدالفتاح السیسی است.

به گزارش ایرنا و به نوشته پایگاه خبری روزنامه القدس العربی، شعبه دوم دادگاه قضایی وابسته به شورای دولت مصر روز سه‌ شنبه دادخواست لغو تابعیت «الشیماء محمد مرسی» و «اسامه محمد مرسی» را به کمیساریای دولت برای تهیه گزارش حقوقی ویژه آن ارجاع داد. براساس این گزارش «طارق محمود» وکیل حقوقی که این دادخواست را ارائه کرده، در این دادخواست آورده است: فرزندان مرسی دارای تابعیت آمریکایی هستند و این امر برخلاف ماده 10 قانون تابعیت این کشور است.

این دادگاه همچنین روز یکشنبه رسیدگی به دادخواست لغو تابعیت تعدادی از طرفداران و اعضای جماعت اخوان‌المسلمین از جمله «محمد ناصر، معتز مطر، عاصم عبدالماجد عضو شورای مشورتی جماعت اسلامی و آیات العرابی» را به روز 15 اکتبر (23 مهر) موکول کرد. از زمان برکناری محمد مرسی، رئیس‌جمهور قبلی مصر و وابسته به اخوان‌المسلمین در سال 2013 مقام‌های این کشور رهبران گروه اخوان و اعضای آن را به تحریک خشونت و تروریسم متهم کرده و آنان را گروهی تروریستی نامیدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر