jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۴۷۴۶۷   ۱۲ تير ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

وزیر دادگستری گفت: 660 هزار واقعه ازدواج به صورت الکترونیک ثبت شده است که در مقایسه با سال قبل 2 درصد کاهش دارد؛ همچنین بیش از 174 هزار واقعه طلاق در سال گذشته به صورت الکترونیک ثبت شده که در مقایسه با سال قبل 6 درصد افزایش دارد.

به گزارش ایرنا، مصطفی پورمحمدی افزود: در سال گذشته 11 میلیون و 944 هزار و 928 پرونده ورودی داشتیم. این میزان پرونده قضایی نسبت به سال 94، 9/3 درصد افزایش داشته است.

به گفته وی، سه میلیون و 386 هزار و 564 فقره پرونده در سال 95 به شورای حل اختلاف وارد شد که در مقایسه با سال 94، 3/2 درصد افزایش داشته است؛ همچنین سه میلیون و 330 هزار و 350 پرونده در شورای حل اختلاف در سال 95 مختومه شده است که این حکایت از افزایش 1/1 درصدی رسیدگی به این پرونده‌ها دارد.

پورمحمدی با بیان این‌که تعداد ورودی زندانیان در سال 95، 459 هزار و 659 نفر بود، اظهار کرد: در سال 95 نسبت به سال 94، 4 درصد کاهش ورودی زندانیان را داشتیم. به گفته وی، تعداد زندانیان در سازمان زندان‌ها، 217 هزار و 43 نفر است که 5 درصد نسبت به سال 94 کاهش موجودی در زندان‌ها را شاهد هستیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر