jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۰۴۲۹۱۱ ۲۹ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۶:۰۰

برای مشاهده سوابق بیمه ای نیازی به شماره بیمه نیست و صرفا با داشتن کدملی می توان به اطلاعات و سوابق بیمه ای خود دسترسی پیدا کنید.

مشاهده سوابق بیمه با کد ملی

به گزارش جام جم آنلاین از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، معیار بازنشستگی به سوابق بیمه پرداختی مربوط می شود و در صورتی که فردی بین ٢٠ تا ٣٠ سال (بستگی به نوع سختی کار) سابقه پراخت بیمه داشته باشد بازنشسته می شود و از مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی محسوب می شود.

پرداخت کردن حق بیمه در شرکت ها و سازمان ها توسط کارفرما واریز می شود، اما در بیمه های شخصی خود فرد می تواند خود را بیمه کند.

پرداخت کردن بیمه توسط کارفرما در برخی موارد مشکلاتی را برای فرد بیمه شده ایجاد می کند که می توان به تأخیر در واریز حق بیمه کارگر و کارمند شرکت از سوی کارفرما اشاره کرد.

به همین منظور بیمه شدگان می توانند به صورت ماهانه سوابق بیمه ای خود را مشاهده کنند و از جزییات واریز حق بیمه خود مطلع شوند.

در همین راستا مدیر کل نام نویسی حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی گفت: در کل کشور ٥٠٠ شعبه نسبت به دریافت حق بیمه متقاضیان اقدام می کنند و در سیستم این آمار ثبت می شود.

بهروز کریمی افزود: در گذشته سوابق بیمه ای به صورت ماهانه در شعب تأمین اجتماعی در کاغذهایی لیست و بایگانی می شد، اما از سال ٧٦ به بعد با سیستمی شدن درج سوابق قبل از تاریخ مذکور به صورت ماهانه درج شد.

وی اظهار کرد: ابتدا کسانی که تحت پوشش تأمین اجتماعی بودند برای دریافت سوابق خود به شعبه ای که حق بیمه پرداخت می شده مراجعه می کردند و سوابق خود را دریافت می کردند، اما در ادامه این امکان فراهم شد که بدون مراجعه و به صورت غیر حضوری این سوابق بیمه ای توسط بیمه گذاران دریافت شود.

بر اساس این گزارش هر فرد بیمه شده می تواند به راحتی به سوابق بیمه ای خود از زمان اولین واریزی تا کنون مطلع شود که برای این کار باید ابتدا وارد سایت سوابق بیمه به آدرس اینترنتی www.tamin.ir/savabegh شد.

برای مشاهده سوابق بیمه ای نیازی به شماره بیمه نیست

پس از ورود به سایت سوابق بیمه با کلیک بر روی جمله «ورود به سامانه مشاهده سوابق بیمه شدگان» وارد مرحله بعدی می شوید که در این بخش در صورتی که ثبت نام نکرده اید باید روی گزینه ثبت نام کلیک کنید و بعد از کلیک وارد پنجره جدیدی می شوید که از شما می خواهد اطلاعات درخواستی را وارد کنید.

در کادر نخست کد ملی و در کادر بعدی اپراتوری خط موبایل تان را انتخاب و در کادر سوم نیز شماره همراه خود را وارد می کنید و سپس روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

در مرحله بعدی شما باید یک کد را که به روی گوشی موبایل شما پیامک می شود را در کارد وارد کنید تا اطلاعات شما در سیستم درج شود.سپس روی گزینه «ثبت نام» کلیک کنید.

در مرحله بعدی فرمی نمایش داده می شود که باید تمام کادرها تکمیل شود و نهایتا روی گزینه «ثبت نام» کلیک کنید.

کمتر از ٤٨ ساعت نام کاربری بیمه شده فعال می شود

در مرحله بعدی پیغامی نمایش داده می شود که ثبت نام شما با موفقیت انجام شده است و پس از ثبت نام ظرف کمتر از ٤٨ ساعت نام کاربری بیمه شده فعال می شود.

بعد از زمان اعلامی بیمه شده کافیست به سایت سوابق بیمه مراجعه کند و پس از ورود به سامانه در قسمت نام کاربری کد ملی و در قسمتی که رمز ورود را می خواهد رمز تعیین شده در زمان ثبت نام وارد و سپس در کادر سوم کد امنیتی که نمایش داده شده را وارد نموده و روی گزینه «ورود» کلیک می کنید.

در نهایت وارد صفحه ای می شوید که سوابق بیمه ای شما را نمایش می دهد و بیمه شدگان می توانند در این صفحه جزییات سوابق بیمه ای را مشاهده کنند.

در این روش برای مشاهده سوابق بیمه ای نیازی به شماره بیمه نیست و صرفا با داشتن کدملی می توان به اطلاعات و سوابق بیمه ای خود دسترسی پیدا کنید.

گفتنی است، سابقه تامین اجتماعی در ایران به تصویب اولین قانون استخدامی کشوری در سال ١٣٠١ باز می‌گردد که طی آن، نظامی برای بازنشستگی به وجود آمد.

در این قانون، سه اصل تامین اجتماعی که عبارت بودند از فراهم کردن «حقوق و تأمین خاص» برای کسانی که پس از خدمت، توانایی فعالیت خود را از دست می‌دهند، «مقرری خاص» برای کسانی که به علت حادثه‌ای، از کار افتاده شوند و «حمایت کارفرمایان» از خانواده هر مستخدم که فوت شود، به چشم می‌خورد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

توهم خودشیفتگان مجازی

توهم خودشیفتگان مجازی

فضای مجازی بستری شده‌است برای ظهور افرادی که با کسب مخاطب اقدام به اظهارنظرهای غیرکارشناسانه می‌کنند؛ بستری که در آن بیشتر حرافی می‌کنند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر