jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۳۷۱۷۰ ۱۱ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

بسیاری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را از پدیده‌های قرن حاضر می‌دانند. او رئیس‌جمهور کشوری است که تاکنون مقامات آن در دیدار‌های رسمی و بین‌المللی از پروتکل‌های ویژه و بسیار سخت تبعیت می‌کردند، اما او از همه این موارد مبراست. او کسی است که در دیدار با مقام‌های خارجی و داخلی هم تحقیرمی کند و در عین حال خود نیز مورد تحقیر واقع می‌شود.

او در دیدار با مقام‌های اروپایی رفتارهایی از خود بروز داد که آمریکایی‌ها امروز از این‌که او را رئیس‌جمهور خود بدانند، شرمسار هستند. او رئیس‌جمهور مونته نگرو را به شیوه‌ای غیرمودبانه کنار زد تا خود به صف نخست تصویر یادگاری مقامات برسد.

جان مک‌کین، سناتور جمهوریخواه آمریکایی نیز در سفر به استرالیا تأکید کرد که این فقط هم‌پیمانان آمریکا در سراسر جهان نیستند که از رفتارها و اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا دلخورند، خود آمریکایی‌ها نیز از این مساله ناراحت هستند. به گزارش آسوشیتدپرس، مک‌کین در این خصوص گفت: «من متوجه شدم برخی از اقدامات و اظهارات ترامپ، دوستان آمریکا را ناراحت کرده است. این اقدامات و اظهارات همچنین موجب ناراحتی خود مردم آمریکا نیز شده است.»

نانسی پلوسی، رهبر اقلیت دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا گفته،برای او استفاده از لفظ «رئیس‌جمهور» برای ترامپ سخت است و او جورج بوش را ترجیح می‌دهد.

پلوسی در گفت‌وگو با ان.پی.آر خبرنگار در پاسخ به این پرسش که گفت چرا او ترامپ را رئیس‌جمهور خطاب نمی‌کند، گفت: انجام این کار برایم سخت است، چون نمی‌دانم با توجه به آنچه دیده‌ام، او چقدر برای این شغل برای خودش احترام جلب کرده باشد. در ادامه این مصاحبه، وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که او از بین ترامپ و مایک پنس، معاون او ترجیح می‌دهد کدام را «رئیس‌جمهور» خطاب کند، در ابتدا جواب داد «این واقعا بسته به جمهوریخواهان است» اما با گذشت چند ثانیه و با خنده گفت: «من رئیس‌جمهور بوش را ترجیح می‌دهم.»

مشکلاتی که رئیس‌جمهور ناخوانده آمریکا برای این کشور به‌وجود آورده فقط محدود به تعامل اجتماعی وی نیست. فعالیت او در توییتر از دیگر مشکلاتی است که برای آمریکا فراهم آورده است و آخرین مورد در این زمینه اشتباه تایپی وی در یکی از توییت‌هایش دستمایه طنز در بین کاربران اینترنت شده است.

فعالیت‌های ترامپ در توییتر موجب اعتراض برخی از سیاستمداران آمریکایی نیز شده است. در عین حال مجله نیوزویک در مطلبی این موضوع را سوژه کرده و اعلام کرد، نیمی‌از دنبال‌کنندگان ترامپ در توییتر جعلی هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر