jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۰۷۰۲۵   ۱۰ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

جدیدترین موشک کروز دریایی ایران با نام «نصیر» در رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش که با نام ولایت95 در آب‌های جنوب کشور در حال برگزاری است، شلیک شد.

به گزارش فارس، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اعلام این خبر تاکید کرد که این موشک پس از شلیک با موفقیت به هدف اصابت کرد. وی به میزان بُرد این موشک اشاره‌ای نکرد.

انهدام شناورهای هدف با راکت‌های هوشمند دهلاویه

همچنین در دومین روز از مرحله نهایی رزمایش بزرگ دریایی «ولایت 95» سامانه‌های پرتاب راکت‌های هوشمند دریایی دهلاویه برای نخستین‌بار، شناورهای هدف را منهدم کردند. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، این راکت‌های هوشمندکه توسط متخصصان داخلی ساخته شده ضد شناورند و به صورت لیزری هدایت می‌شوند.

تیپ‌های عملیات ویژه و تکاوران دریایی در این روز از رزمایش انواع گلوله‌های هوشمند و سلاح‌های بومی اعم از قایق‌های رعد و نیز قایق‌های آذرخش مجهز به راکت‌انداز 122میلی‌متری را نخستین‌بار با موفقیت مورد ارزیابی قرار دادند. در این روز از رزمایش سامانه تله مدیسین بر بستر فناوری اطلاعات نیز ارزیابی شد. با دستیابی به این سامانه این قابلیت به‌وجود آمده است که دشوارترین اقدامات پزشکی به صورت هدایت از راه دور و در شرایط دریانوردی در آب‌های دوردست با موفقیت انجام شود.

در دومین روز از مرحله نهایی رزمایش دریایی «ولایت95» تیپ‌های تکاوران دریایی و عملیات ویژه نیروی دریایی راهبردی ارتش به تمرینات از پیش‌تعیین شده شامل دفاع از آب‌های سرزمینی و سواحل مشرف بر دریا در منطقه مکران اقدام کردند. مرحله نهایی رزمایش بزرگ دریایی ولایت 95 از یکشنبه در آب‌های جنوب کشورمان تا مدار 10 درجه و به مساحت دو میلیون متر مربع آغاز شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر