jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۰۰۰۱۷۶   ۲۱ بهمن ۱۳۹۵  |  ۱۴:۴۷

از سوی شورای نگهبان

فاینانس، «ربوی» اعلام شد

۳

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان قانون اساسی مواد مربوط به فاینانس در برنامه ششم را ربوی دانسته و رد کرده است.

فاینانس، «ربوی» اعلام شد

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، مجید خدابخشی افزود: البته در برنامه پنجم هم شورا چنین ایرادی را وارد کرده بود که در مجمع تشخیص مصلحت نظام رای به اجرا و برقراری فاینانس داده شده بود.
وی ادامه داد: یکی دیگر از ایراد های شورای نگهبان به ترکیب اعضای شورای پول و اعتبار مربوط است و شورا معتقد است حضور اعضای غیر عضو قوه مجریه مغایر با اصل 60 قانون اساسی است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی افزود: شورای نگهبان به ماده 17 ، 54 و 95 هم ایراد گرفته و علاوه بر ْآن بازنشستگی پیش از موعد بانوان با 20 سال خدمت را مغایر سیاست های اقتصاد مقاومتی و قانون اساسی دانسته است و علاوه بر آن معتقد است وابستگی به نفت در برنامه ششم بیشتر شده است که البته درباره نفت ما فکر می کنیم طبق جداول تنظیمی وابستگی کاهش خواهد یافت.

خدابخشی گفت: کمیسیون تلفیق برنامه ششم ایرادات مطرح شده را در روز شنبه در دو نوبت بررسی و به مجلس ارسال می کند و به نظر می رسد هفته آینده کار بررسی این موارد در صحن مجلس پایان می یابد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۱
من نمیدونم چیزی كه ربا اعلام میشه و حرامه چطور توی مجمع مصلحت تصویب میشه؟
۰
۰
الو
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۱
اگه كمی هم از ربوی بودن بانك ها بكاهید! ممنون میشم
۰
۰
نوذر
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۱
دریافت و پرداخت سودهای 20 درصد به بالا از طرف بانكهای داخلی ربوی و حرام اعلام نشد؟؟؟!! جمهوری اسلامی ابتدا باید اقتصادش اسلامی باشد و نه اینكه ربا حتی از بانكهای كفار هم چند برابر بیشتر باشد!!!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

قطعا هدف راهبردی آمریکا، مهار قدرت جمهوری اسلامی و مولفه‌های قدرت هسته‌ای، موشکی و... از طریق وارد آوردن فشار و انجام مذاکره است. این کشور برای دستیابی به هدف خود به سکوی پرتاب اولیه یعنی برجام نیاز دارد که براساس آن بتواند پله‌های بعدی را طی کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر