فرمانده انتظامی اصفهان خبر داد:

دستگیری هکر ۱۹ساله/ هک ۴۰۰۰ مودم اینترنت

فرمانده انتظامی استان اصفهان، از دستگیری نوجوان ۱۹ ساله ای که اقدام به هک کردن چهار هزار مودم «وای فای» و ADSL کرده بود در عملیات وی‍ژه کارشناسان پلیس فتای این فرماندهی خبر داد.
کد خبر: ۹۹۰۲۲۰
دستگیری هکر ۱۹ساله/ هک ۴۰۰۰ مودم اینترنت

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از مهر، سردار عبدالرضا آقاخانی با اشاره به کشف بررگترین پرونده هک اینترنتی گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس به سیستم مودم ADSL آنان نفوذ کرده است، موضوع در دستور کار ویژه کارشناسان پلیس فتای این فرماندهی قرار گرفت که در نهایت با کارهای علمی دقیق فرد مذکور شناسایی و در منزلش دستگیر شد.

آقاخانی افزود: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد این هکر که تنها ۱۹ سال داشته، توانسته در مدت دو ماه به مودم وای فای و ADSL، چهار هزار شهروند نفوذ کرده و به صورت رایگان از پهنای باند اینترنت آنان استفاده کند.

وی با بیان اینکه چنین پرونده ای در نوع خود بی نظیر و بی سابقه بوده ، پایین آمدن سن هکرها را نگران کننده عنوان کرد و آن را نتیجه افزایش ضریب نفوذ اینترنت، توسعه ابزارها و دانش استفاده از فضای مجازی، وجود نرم افزارهای هک و نفوذ در سطح بازار و همه گیر شدن گوشی ها و تبلت های هوشمند و گسترش این ابزار در بین کودکان و نوجوانان دانست.

آقا خانی با بیان این که، موضوع هک و نفوذ به سیستم های رایانه ای و شبکه ای امروزه به عنوان یک چالش و مشکل اساسی در فضای مجازی محسوب می شود که به شدت کاربران را تهدید می کند، به شهروندان توصیه کرد: به صورت مرتب هزینه های اینترنتی خود را کنترل کنند و اگر با افزایش هزینه بدون استفاده از پهنای باند و یا با زودتر تمام شدن ظرفیت باندی که خریداری کردند، مواجه شدند سریعاً موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

وی امکان نفوذ، سرقت اطلاعات و شنود اطلاعات دارندگان این نوع مودم ها توسط هکرها را متذکر شد و بیان داشت: توصیه ما این است که رمز تنظیمات ورودی مودم ها را تغییر داده و از رمز های مطمئن و غیر قابل حدس زدن استفاده کنند و با این کارها از نفوذ سودجویان به مودم خود جلوگیری کنند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همه روزه با شماره تلفن ۲۱۸۴۳۵۵ آماده ارائه هرگونه راهنمایی و مشاوره و پاسخگویی به سوالات، ابهامات و مشکلات فنی شهروندان در حوزه جرایم سایبری است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۳
مصطفی
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۷ - ۲۶ دی ۱۳۹۵
۰
۰
وقتی شخصی پول میدهد و وافای یا پهنای باند اینترنت میخرد اگركسی انرا هك كند ومجانی استفاده كند این همان دزدی است انگار اثاث منزل كسی دزدیده شده ودیگری استفاده میكند لذا من این افراد را هكر نمی نامم وانها را دزد مینامم
سید
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۷ - ۲۶ دی ۱۳۹۵
۰
۰
این كار حرامه.نرم افزار های هك وای فای تو اینترنت فروخته میشه و مسدود هم نیست سایتاشون
REZA
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۴ - ۲۷ دی ۱۳۹۵
۰
۰
اگه اینترنت تو ایران حجمی نبود كسی هك نمیشد وقتی اینترنت نامحدود و پرسرعت باشه از این اتفاق ها نمیفته

نیازمندی ها