jamejamonline
استانها عمومی کد خبر: ۹۳۳۹۴۰   ۲۷ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۰:۲۷

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: شهرستان طارم ۴۰ درصد زیتون کشور را تولید کرده و جایگاه نخست تولید این محصول را به خود اختصاص داده است.

قطب زیتون کشور کجاست؟!

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از مهر، بهنام اجاقلو از تولید سالیانه ۵۵ هزار تن زیتون از ۱۹ هزار و ۵۰۰ هکتار از باغ بارده شهرستان طارم خبر داد و افزود: شهرستان طارم ۴۰ درصد زیتون کشور را تولید کرده و به قطب زیتون کشور معروف است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: ۸ هزار و ۲۰۰ بهره بردار زیتون در شهرستان طارم فعال هستند و زیتون «زرد و روغنی» و «ماری» از باغات این شهرستان برداشت می‌شود.

اجاقلو به مبارزه با آفت مگس زیتون اشاره کرد و یادآور شد: ۳۷ ایستگاه ردیابی آفت مگس در شهرستان طارم وجود دارد و ۴۰۰ میلیون تومان در مبارزه با آفت مگس هزینه شده است.

وی با بیان اینکه آفت مگس زیتون این محصول را تهدید می کند، تصریح کرد: با توجه به گزارش هواشناسی افت دما در شهرستان طارم پیش بینی شده و مگس زیتون، باغات زیتون این شهرستان را تهدید می کند، بنابراین کشاورزان زودتر محصول خود را برداشت کنند و هر چقدر محصول زودتر برداشت شود محصول کمترین خسارت را می بیند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برای حذف موانع سرمایه گذاری در آذربایجان غربی،
مدیرانی جسور و تحول گرا وارد کارزار خواهند شد ؟

برای حذف موانع سرمایه گذاری در آذربایجان غربی، مدیرانی جسور و تحول گرا وارد کارزار خواهند شد ؟

" آذربایجان غربی به عنوان بستری مناسب برای سرمایه گذاری، یکی از امن ترین استان های کشور است " این شاید شاه بیت سخنرانی سال های اخیر مسئولان ملی و استانی در شمال غربی ترین استان کشور باشد .

رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.

نیازمندی ها