jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۳۸۲ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

یک عکس، یک متن

به یاد استاد

پرویز پرستویی با انتشار عکسی از شهید سردار حاج محمد ناظری در اینستاگرامش درباره این شهید نوشت: «قبل از اعلام رسانه از طریق ابراهیم حاتمی‌کیا باخبر شدم سردار حاج محمد ناظری فرمانده یگان نیروی ویژه دریایی بر اثر ایست قلبی درگذشت.

ایشان در فیلم موج مرده ضمن بازی، استاد قایقرانی، غواصی و پاراگرایدر بنده بودند و از همان موقع افتخار دوستی با زنده‌‌یاد را داشتم. او نه‌تنها استاد خوب بلکه انسانی شریف، معتقد و بی‌ریا بودند. در این مدت بسیار از ایشان آموختم. از همین‌جا به خانواده محترمش و همه عزیزانی که درس رزم و اخلاق از ایشان آموختن تسلیت عرض می‌کنم. روحش شاد»

پانچوی مهربانی

این روزها به مدد شبکه‌های اجتماعی بسیاری از رویدادها ـ که در گذشته اگر اتفاق می‌افتاد هم کمتر کسی از آن باخبر می‌شد ـ خیلی زود در صدر اخبار قرار می‌گیرد. این رویداد‌ها گاهی خوشایند هستند و باعث ترویج اخلاق در جامعه می‌شوند و گاهی هم سخت‌دلی و بی‌اخلاقی یک فرد را مورد تقبیح قرار می‌دهند. روز پنجشنبه که باران بهاری بر تهران بارید یک سرباز با پانچوی خود به پسرکی فال‌فروش کمک کرد تا کمتر خیس شود. این عکس بسرعت در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد و خبر خوب دیگر این‌که نیروی انتظامی از این سرباز به دلیل رفتار انساندوستانه‌اش قدردانی کرد.

احترام به طبیعت

سازندگان ساختمانی در شهر تورین ایتالیا برای یادآوری این نکته که باید به طبیعت احترام گذاشت و آن را حفظ کرد، ساختمانی با گیاهان و درختان سبز طراحی کرده‌اند؛ ساختمانی که در نوع خود کم‌نظیر است.

جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه شریف

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر