jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۸۹۷۲۴۴   ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۱:۱۵

داشتن فعالیت بدنی به معنای انجام تمرینات سخت ورزشی نیست، بلکه فعالیت‌هایی نظیر انجام کارهای منزل و پیاده‌روی جزو فعالیت بدنی به شمار می رود.

نکات طلایی پیاده‌روی
بهترین نوع فعالیت بدنی برای افراد مبتلا به فشارخون بالا، فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی، دویدن با سرعت کم، قایق‌سواری، طناب زدن، شنا، اسکی، دوچرخه‌سواری و استفاده از دوچرخه ثابت است. پیاده‌روی ارزان‌ترین، مؤثرترین و آسان‌ترین نوع فعالیت بدنی است.

کفش؛ باید کف طبی متناسب با گودی کف پا و کناره‌هایی محکم داشته باشد. از آنجا که اغلب، یک پا کمی بزرگ‌تر از پای دیگر است، کفش خود را متناسب با اندازه پای بزرگ‌تر انتخاب کنید.

جوراب‌؛ با بافت متراکم و ضخیم انتخاب کنید که چسبان است و از میزان اصطکاک پا و کفش کم می‌‌کند یا نوع نازک که جاذب رطوبت است یا نوع نخی را ترجیح دهید.

لباس‌؛ اگر هوا سرد است، به جای یک پوشش ضخیم، از چند پوشش نازک و سبک استفاده کنید تا بتوانید پس از گرم شدن از تعداد آنها کم کنید.

ایستادن مکرر و شروع دوباره پیاده‌روی، مانع تاثیرات مثبت آن می‌شود. در حین راه رفتن نفس عمیق بکشید. در زمان خاصی از روز پیاده‌روی کنید.

پیاده‌روی شما باید شامل سه بخش باشد: گرم کردن، طی کردن مسافت مورد نظر و خنک کردن بدن.

سرعت و مسافت پیاده‌روی باید متناسب با سن و شرایط عمومی بدن باشد. گام‌های منظم بردارید تا سرعت‌ یکنواخت باشد. تعداد قدم‌هایتان را بشمارید. باید بدانید در 20 ثانیه چند قدم برمی‌دارید تا بتوانید سرعت خود را بسنجید.

نعیمه ظفر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر