jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۹۴۶۳۷ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۳:۴۱

جانشین رئیس پلیس راه راهور نیروی انتظامی گفت: محور کرج - چالوس از امروز (۲۳ فروردین) تا فردا (۲۴ فروردین) به علت انجام عملیات لق گیری سنگ های معلق و تثبیت و جلوگیری از ریزش مسدود است.

محور کرج - چالوس مسدود شد

به گزارش جام جم آنلاین ، سرهنگ رضا قاسمیان افزود: محور کرج - چالوس در روزهای یاد شده از ساعت هشت تا ۱۸ مسدود اعلام شده است و در زمان انسداد، تردد وسایل نقلیه از آزادراه رشت - قزوین و محورهای هراز و فیروزکوه انجام می شود.

وی همچنین به واژگونی یک دستگاه سمند حوالی ساعت ۱۵ روز یکشنبه اشاره کرد و گفت: متاسفانه در این حادثه که در کیلومتر ۳۵ محور خوزستان رخ داد، سه تن کشته شدند.

جانشین رئیس پلیس راه راهور نیروی انتظامی افزود: علت این حادثه خستگی و خواب آلودگی راننده بوده است.

به گزارش سایت راهور، بسیاری از رانندگان به خصوص آن هایی که در مسافت های دور به رانندگی می پردازند در زمان احساس خواب آلودگی نه تنها خودرو را متوقف نمی کنند که با اصرار بر ادامه رانندگی، کار بیشتری از مغز خسته خود می کشند و به این ترتیب احتمال وقوع تصادفات شدید را افزایش می دهند.

تحقیقات نشان داده است گوش دادن به موسیقی، پایین کشیدن شیشه، نوشیدن یا کارهایی از این دست اثرات بسیار ناپایدار و گذرایی بر هوشیار ماندن راننده دارد و از این رو می توان آن ها را بیهوده دانست؛ پس بهتر است رانندگان با انجام چنین کارهایی خود را فریب ندهند و به جای انجام این کارها برای ۱۵ دقیقه استراحت مختصری انجام دهند.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر